چطور یک اسکوتر کودک مناسب برای فرزندم تهیه کنم؟

خرید اسکوتر برقی کودک

چه بخواهیم و چه نخواهیم روز به روز به تعداد اسکوترهای برقی در سطح شهر اضافه می شود و مهم ترین مخاطبان این وسیله های حمل و نقل فردی جذاب فرزندان هستند. والدین بسیاری در طول هفته با ما مشورت می کنند که کدام اسکوتر کودک برای فرزندان مناسب است، یعنی ایمنی بالایی دارد، اورجینال است و قیمت مناسبی دارد. ما قصد داریم به صورت کامل در مورد خرید یک اسکوتر کودک اورجینال باکیفیت صحبت کنیم، در صورتی که درصدد انتخاب و خرید یک اسکوتر برقی هستند، تا انتها با ما همراه باشید.

اسکوتر برقی یا سگوی؟

یکی از مهم ترین سوال هایی که قبل از خرید اسکوتر کودک باید به آن جواب دهید، انتخاب بین سگوی یا هاوربرد است.

اسکوتر برقی چیست؟

اسکوترهای برقی یا هاوربردها از یک صفحه تشکیل شده است که ژیرسکوپ، موتور و ۲ عدد چرخ دارد و راننده روی آن سوار شده و اقدام به رانندگی می‌کنند. اسکوترهای برقی دارای ۳ اندازه رایج ۶.۵ اینچی، ۸ اینچی و ۱۰ اینچی است که با افزایش اندازه امکان تحمل وزن بیشتر نیز وجود دارد و قدرت اسکوتر برقی هم افزایش پیدا می کند.

اسکوترهای ۶.۵ و ۸ اینچی برای کودکان و البته برای رانندگی در سطح شهر مناسب است. این در حالی است که اسکوترهای ۱۰ اینچی برای رانندگی در سطوح ناهموار خارج از شهر و بزرگسالان مناسب است. راندن اسکوتر برقی راحت است و شما می توانید با حالت دادن به بدن خود، جهت حرکت خود را مشخص کنید و به راست یا چپ بپیچید و برای حرکت کافی است مقداری به جلو خم شوید تا اسکوتر شروع به حرکت کند و برای توقف کافی است که به سمت عقب مقداری فشار وارد کنید.

سگوی

مهم ترین مزیت سگوی مربوط به دسته آنها است که رانندگی آن را بسیار راحت می کند. دسته موجود در سگوی سبب شده است تا شما با چرخاندن فرمان به جهت مورد دلخواه خودتان بپیچید و مسیر خودتان را ادامه دهید.

خرید اسکوتر کودک

 

مقایسه قیمت اسکوتر برقی و سگوی

در حالت کلی سگوی قیمت بالاتری نسبت به اسکوترهای برقی دارد. در صورتی که تمایل دارید از امکانات اضافی بهره مند شوید، ایمنی بیشتری داشته باشید و البته توانایی پرداخت پول بیشتری دارید، سگوی گزینه بهتری است ولی اگر فرزند شما اسکوتر کودک را صرفاً از روی هیجان از شما درخواست کرده است و بعد از مدتی مانند بسیاری از وسایل شخصی خود آن را به گوشی رها کرده و استفاده نخواهد کرد، اسکوتر برقی گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.

به عبارتی ساده تر اسکوترهای برقی سبک تر، ارزان تر و صرفاً برای سرگرمی برای فرزند دلبند شما است و البته اگر تا ادامه با ما همراه باشید تفاوت های بسیاری را هم متوجه خواهید شد.

خرید اسکوتر کودک اورجینال از فروشگاه های معتبر؟

هنگام خرید اسکوتر کودک باید چند مورد دیگر را هم مد نظر داشته باشید. یکی از مهم ترین موارد که اکثر فروشگاه ها لحاظ نمی کنند، این است که نوع محصول و اورجینال بود و به طبع آن گارانتی و ضمانت مربوط به آن است. بهترین راهکار برای این مشکل این است که از فروشنده بخواهید که لیبل اصلی بودن را برای شما به نمایش بیاورد و هنگام خرید گارانتی و ضمانت محصول را دریافت کنید.

قیمت یک اسکوتر برقی کودک چند است؟

قیمت یک اسکوتر کودک رنج مختلفی است و با توجه به اینکه تمام اسکوترهای برقی وارداتی هستند و وابسته به ارز هستند، این رنج قیمت در ایران بسیار متفاوت است. برخی از فروشگاه ها قیمت های مختلف و عجیب و غریبی را ارائه می دهند و البته در برخی از مواقع هم مشاهده شده است که محصول با کیفیت و اورجینال هم به مشتری نمی دهند و محصولات ناشناخته را به نام محصولات اورجینال به مشتری ارائه می دهند. شما باید هنگام اطلاعات مختلف مانند محافظت در برابر گرد و غبار، رطوبت و کیفیت پلاستیک، باتری، کیفیت مادربورد، گارانتی و ضمانت نامه بستگی دارد.

در حال حاضر در ( دی ماه ۹۹ ) قیمت یک اسکوتر باکیفیت از ۵ یا ۶ میلیون شروع می شود و شاید یک فروشنده محصولات خودشان را با قیمت پایین تری عرضه کنند که در این حالت باید این مسئله را با دقت بررسی کنید.

از تبلیغات غیرمنطقی فروشنده ها هم اجتناب کنید، چون در واقع تولیدکنندگان اسکوترهای برقی از ادعاهای غیرمنطقی اجتناب می کنند و بیشتر در مورد اطمینان، هلدینگ و لذت رانندگی و ایمنی آنها به شما نکاتی را بیان می کنند.

انتخاب اسکوتر کودک براساس سن کودک تان

یکی از راه کارهایی که می توانید هنگام خرید اسکوتر برقی کودک به آن مراجعه کنید، خرید اسکوتر کودک براساس سن کودک تان است.

در این روش شاخص های مهمی مانند قد و وزن مهم هستند، البته عوامل دیگری هم در این موضوع دخیل هستند که عبارتند از توانایی و تمایل کودک برای یادگیری، سطح رشد آنها، میزان آمادگی جسمانی آنها و همچنین توانایی آنها در عکس العمل هنگام بروز سوانح مهم هستند.

سطح رشد فکری و واکنش به محرک های بیرونی و همچنین خلق و خوی کودک یعنی انجام دادن یا ندادن رفتارهای هیجانی از عواملی است که نباید نادیده گرفته شود. در برخی از مواقع حتی جنسیت هم تاثیرگذار است. شاید دختر بچه ای از یک اسکوتر برقی که سرعت بالایی دارد، بترسد، ولی این یک چیز خیلی قطعی نیست و تنها چیزی که اهمیت دارد، رفتار و خلق و خوی کودک است.

برای مثال شما اگر یک کودک ۶ ساله پر تحرک را روی اسکوتر برقی با سرعت پایین قرار دهید، بعید است بیش از ۵ دقیقه روی آن دوام بیاورد و تلاش شما برای آرام کردن آن بیهوده خواهد بود.

 

اسکوتر کودک

کودک ۵ الی ۸ ساله

مدل های مختلفی از اسکوتر برقی برای کودکان ۵ الی ۸ ساله وجود دارد. طراحی این نوع اسکوترهای برقی طوری است که برای این نوع کودکان مناسب است. این اسکوترها معمولاً تا ۸۰ کیلوگرم را تحمل می کنند و حداکثر سرعت مجاز آنها ۵ کیلومتر بر ساعت است که این سرعت برای یک کودک ماجراجو مناسب است.

این نوع اسکوتر برقی کودک ۶.۵ اینچی است و راحتی در سطوح صاف با آن بسیار راحت است و قدرت موتور اکثر آنها در حدود ۲ × ۱۵۰ W است و ظرفیت استاندارد آن در حدود ۳۵۰۰ الی ۴۰۰۰ میلی آمپر است که با این هدف و برای این سنین کافی است.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید، وزن خود دستگاه است و شاید کودک خودش نتواند آن را حمل کند، در وهله اول می توانید شما یا فرد دیگری آن را حمل کنید و در وهله دوم می توانید از کوله پشتی مخصوص اسکوترهای برقی استفاده کنید تا حمل و نقل آن راحت تر باشد.

فروشگاه اسکوترهای ۶.۵ اینچی

اسکوتر کودک برای کودکان ۹ تا ۱۲ سال

بچه های بزرگ تر ترجیح می دهند تا اسکوترهای با سرعت کم مانند ۵ کیلومتر در ساعت سوار نشوند و آنها می توانند از اسکوترهای برقی که برای بزرگسالان مناسب است، استفاده کنند. شما برای این سن کودک می توانید اسکوتر برقی ۸ یا ۱۰ اینچی را مد نظر بگیرید. این اسکوترها شرایطی را فراهم می کند تا علاوه بر آسفالت بر روی کاشی ها و روی زمین ها هم اقدام به رانندگی کنید.

هنگام خرید اسکوتر برقی بهتر است به وزن تحمل کننده آن توجه کنید، برخی مواقع سن و جثه کودک بزرگ تر از سن خودش است. اکثر این نوع اسکوترها توانایی تحمل وزن تا ۱۰۰ کیلوگرم را دارد. قبل از خرید اسکوتر برقی مد نظرتان باید از حد تحمل آن مطمئن شوید یا اینکه از فروشنده درخواست کنید تا شما را در این مورد راهنمایی کنند.

هنگام خرید اسکوتر کودک برای کودکان بین ۹ تا ۱۲ سال سعی کنید، اسکوتری را بخرید که باتری قدرتمندتری داشته باشند. برای نمونه قدرت آن حداقل ۲x250W باشد. هیچ وقت به خاطر هزینه به دنبال اسکوترهای برقی بی کیفیت چینی نباشید. همانگونه که بارها بیان کردیم، گارانتی و ضمانت اسکوتر برقی مهم ترین اصل خرید اسکوتر برقی اورجینال است.

اسکوتر کودک 9 تا 12 سال

توجه به کیفیت ساخت اسکوتر برقی

بعد از توجه به کیفیت موتور و باتری اسکوتر برقی، سعی کنید تا به مواد قاب و ویژگی ضد غبار و ضد آب بودن و محافظت در برابر رطوبت آن توجه کنید.

نظر کودک خود را حتماً و حتماً جویا شوید

قرار است کودک دلبند شما سوار اسکوتر خود شود و از آن لذت ببرد. در مورد شکل ظاهری آن با کودک تان مشورت کنید و نظر ایشان را جویا شوید. برخی از کودکان طرح های فانتزی را دوست دارند، برخی دیگر رنگ های روشن و شاید برخی از آنها طرح های ساده را دوست داشتند باشند، طرح اسکوتر برقی چندان مهم نیست، مهم ترین چیزی که باید به آن توجه کنید، دوست داشتن فرزندتان است.

فروشگاه اسکوترهای ۸ اینچی

۱۳ سال و بالاتر

برای این سنین بهترین گزینه انتخاب اسکوتر برقی بزرگسالان است و گزینه دیگری وجود ندارد. چرخ های اسکوترهای برقی ۱۰ اینچی قدرتی معادل ۲x350W یا بیشتر دارند و هرچه اسکوتر برقی شما بزرگ تر باشد، برای نمونه آفرود باشد، مورد اعتمادتر است و باتری بهتری و در نهایت قاب قوی تری خواهد داشت.

هنگام خرید این نوع اسکوتر هم به حداکثر وزن فرد استفاده کننده توجه کنید، در صورتی که خودتان نتوانستید آن را مشخص کنید، می توانید از فروشنده راهنمایی بخواهید.

فروشگاه اسکوترهای ۱۰ اینچی

توجه به سایر ویژگی های اسکوتر برقی

سایر ویژگی های جانبی اسکوتر برقی مانند چراغ های  LED ، بلندگوی داخلی با بلوتوث می تواند توجه کودک را به خود جلب کند و او را از آن دور کند. در اینجا مانند همیشه نظر اصلی را کودک شما باید بدهد، شاید شما یک نوع طرح را دوست داشته باشید و شاید ایشان دوست نداشته باشند و بالعکس.

اسکوتر برقی مناسب برای دختران

هر آنچه که تا به حال در مورد جنبه فنی اسکوتر برقی بیان شده است، هم برای پسران و هم برای دختران صادق است. شاید در برخی از مواقع دختران بیشتر حساس باشند بر روی اسکوتر برقی تا به نسبت پسران، پس پیشنهاد می کنیم تا هنگام مراجعه به خرید اسکوتر برقی، دختر خود را حتماً با خود به همراه داشته باشید.

در واقع در اکثر مواقع هیچ تفاوت جنسیتی بین محصولات وجود ندارد و مهم ترین پارامتر سلیقه شخصی فرزندان است.

ایمنی

اسکوتر برقی به عنوان یک وسیله نقلیه کاملاً مکانیکی شناخته می شود که می تواند خطراتی را مخصوصاً برای کودکان به وجود آورد. بنابراین باید قوانین مهمی را حین رانندگی با اسکوتر برقی لحاظ کنید.

– سوار اسکوتربورد معیوب نشوید: اسکوتر برقی می تواند مشکلاتی مانند سیم کشی لخت، چرخ های لق، موتور ناسالم و موارد مشابه شود که در صورت مشاهده چنین مشکلاتی نباید سوار آن شوید، چون باعث می شود تا دچار آسیب شوید.

– استفاده از تجهیزات ایمنی: رانندگان اسکوتر برقی باید از تجهیزات ایمنی مانند زانوبند و کلاه و دستکش استفاده کنند، البته این مورد برای کودکان بسیار مهم تر است، چون کودکان حساس تر و جسم ضعیف تری دارند.

– عدم رانندگی در جاده ها: به خاطر عبور و مرور ماشین ها، رانندگی در جاده ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

– استفاده از اپلیکیشن های مخصوص برای نظارت بیشتر بر کودکان: در صورتی که فرزند شما تمایل داشته باشد تا به همراه دوستان خود به مسافت های دورتر برود، نباید زیاد نگران باشید می توانید اپلیکیشن ” بچه های من را پیدا کنید ” ” Find My Kids ” را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید و فرزند خودتان را ردیابی کنید.

 

رتبه بندی بهترین اسکوترهای برقی برای کودکان

در ادامه قصد داریم تا رتبه بندی اسکوترهای برقی برای سنین مختلف کودکان را برای شما معرفی کنید تا در صورت داشتن هدف خرید اسکوتر برقی، گزینه مناسب خودتان را انتخاب کنید.

برای کودکان ۵- ۸ ساله

Swagtron Swagboard Classic T500

کسب اطلاعات بیشتر: : swagtron

حداکثر وزن راننده: ۸۵ کیلوگرم

حداکثر سرعت: ۱۱ کیلومتر بر ساعت

قطر چرخ: ۷ اینچ

وزن دستگاه: ۸.۵ کیلوگرم

امکانات اضافی: اتصال بلوتوث، برنامه اندروید یا IOS، ا سال گارانتی.

جمع بندی: عملکردی مناسب و قیمت معقول و امکانات اضافی خوب

SRX Mini Hoverboard

حداکثر وزن راننده: ۶۰ کیلوگرم

حداکثر سرعت: ۱۰ کیلومتر بر ساعت

قطر چرخ: ۶.۵ اینچ

حداکثر مسافت طی شده با یک بار شارژ: ۵ کیلومتر

وزن دستگاه: ۷ کیلوگرم

جمع بندی: به عنوان یک اسکوتر برقی سبک و راحت گزینه مناسبی است.

Razor 36 Volt Hovertrax DLX 2.0

حداکثر وزن راننده: ۱۰۰ کیلوگرم

حداکثر سرعت: ۱۵ کیلوگرم بر ساعت

حداکثر مسافت طی شده با یک بار شارژ: ۱۵ کیلوگرم

وزن خود دستگاه: ۹ کیلوگرم

امکانات اضافی: چراغ های LED و امکان تغییر رنگ

جمع بندی: امکان دادن مانورهای خوب با این دستگاه فراهم است، طراحی غیر معمول با الهام از فضا، بدنه مستحکم

 

اسکوتر برقی کودک برای 5 تا 8 سال

اسکوترهای برقی مناسب برای کودکان ۹ تا ۱۲ ساله

هاوربرد Zinc Smart ST

کسب اطلاعات بیشتر در: https://www.zincsports.com/

حداکثر وزن راننده: ۹۵ کیلوگرم

حداکثر سرعت: ۱۲ کیلوگرم در ساعت

قطر چرخ: ۶.۵ اینچ

حداکثر مسافت طی شده در یک بار شارژ: ۵ کیلومتر

وزن دستگاه: ۸ کیلوگرم

جمع بندی: طراحی زیبا و با توجه به قیمت پایین آن، گزینه مناسبی برای خرید است.

 

Hover-1 Horizon

حداکثر وزن راننده: ۹۰ کیلوگرم

حداکثر سرعت: ۱۲ کیلوگرم

قطر چرخ: ۸ اینچ

حداکثر مسافت طی شده با یک بار شارژ: ۱۲ کیلوگرم

وزن خود دستگاه: ۱۰ کیلوگرم

امکانات اضافی: بلوتوث، چراغ های جلو LED، سرعت سنج، کیلومتر شمار، موقعیت GPS و ضبط مسیر

جمع بندی: مدل بسیار خوب با طراحی بدنه رنگین کمانی منحصر به فرد

 

TOMOLOO Hoverboard

حداکثر وزن راننده: ۱۰۰ کیلوگرم

حداکثر سرعت: ۱۲ کیلومتر در ساعت

قطر چرخ: ۶.۵ اینچ

حداکثر مسافت طی شده با یک بار شارژ: ۱۲ کیلومتر

وزن خود دستگاه: ۱۵ کیلوگرم

امکانات اضافی: بلندگوی بلوتوث موسیقی، قاب پلیمر ABS با محافظ سپر گلگیر

جمع بندی: گزینه مناسب برای رانندگی در شهر، قابل اعتماد و یک گزینه مناسب نسبت به امکانات و قیمت آ« است.

 

۱۳ سال به بالا

Gyroor Hoverboard Off Road All Terrain Warrior

کسب اطلاعات بیشتر: https://gyroorboard.com/

حداکثر وزن راننده: ۱۱۵ کیلوگرم

حداکثر سرعت: ۱۵ کیلومتر در ساعت

قطر چرخ: ۶.۵ اینچ

حداکثر میزان رانندگی: ۲ الی ۳ ساعت رانندگی

وزن: ۱۵ کیلوگرم

امکانات اضافی: مناسب برای مناطق ناهموار، مقاوم در برابر آب، بلندگوی موسیقی

جمع بندی: بسیار مستحکم است و قابل اعتماد و دوام وعملکرد خوبی دارد.

VOYAGER Hoverboard Air Wheel Offroad Electric Hoverboard

حداکثر وزن راننده: ۱۰۰ کیلوگرم

حداکثر سرعت: ۱۶ کیلوگرم در ساعت

قطر چرخ: ۶.۵ اینچ

حداکثر مسافت طی شده با یک بار شارژ: تقریباً ۱۲ کیلومتر

وزن خود دستگاه: ۱۳ کیلوگرم

امکانات اضافی: بلوتوث LED، مکانیزم سواری روان، مقاوم در برابر آب و خاک

راهنمای خرید بهترین اسکوتر کودک

 

راهنمای خرید اسکوتر کودک

در این نوشته همانگونه که مشاهده کردید، تلاش کردیم به صورت کامل و مفصل در مورد انواع پارامترهای خرید اسکوتر برقی و البته معرفی رایج‌ ترین انواع اسکوتر برقی شما را راهنمایی کنیم. تصمیم با شما است البته با مشورت کودک خودتان.
در صورتی که تمایل داشته باشید در این زمینه با یک فرد متخصص مشورت کنید، همکاران ما آماده هستند تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند. در صورت تمایل می توانید از طریق تلفن با همکاران ما در تماس باشید.

در صورتی که تجربه خرید اسکوتر برای فرزند خود داشته اید، تجربه خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

با اقتباس از سایت:
findmykids