راهنمای جامع خرید اسکوتر برقی : چطور یک اسکوتر اورجینال و با کیفیت بخرم.

راهنمای جامع خرید اسکوتر برقی : چطور یک اسکوتر اورجینال و با کیفیت بخرم.

خرید اسکوتر برقی

در حالی که تب و تاب خرید اسکوتر برقی به اوج خود می رسد، با چند برابر شدن تولیدکنندگان، پیدا کردن بهترین نوع اسکوتر برقی برای خرید اندکی دشوار شده است. بررسی های مختلف انجام شده ممکن است تصمیم شما برای خرید اسکوتر برقی را چندین بار عوض کنند، اما در این مقاله به شما کمک می‌ کنیم تا اسکوتر برقی متناسب با نیازهای خود را انتخاب کنید.

برای خرید اسکوتر برقی شما ۲ گزینه پیش روی خود دارید:

۱- محصولی با قیمت پایین خریداری کنید ولی در ادامه هزینه زیادی را برای تعمیر و نگهداری اسکوتر برقی خود هزینه کنید.

۲- قبل از خرید اسکوتر برقی خود تا حدودی تحقیق کنید تا بتوانید یک محصول با کیفیت و اورجینال خریداری کنید و هنگام خرید گواهی نامه و ضمانت نامه های مورد نظر را از فروشنده خود دریافت کنید و در ادامه یا هزینه ای برای تعمیر و نگهداری پرداخت نکنید یا اینکه این هزینه حداقل خواهد بود.

اگر قصد خرید اسکوتر برقی جدید را دارید، تنها نمی ‌توانید به شانس اکتفا کنید. شما باید مطمئن شوید که چه چیزی می‌ خواهید بخرید و بدین منظور باید معیارهای خود برای خرید هاوربرد مناسب خودتان را در نظر بگیرید.

مهم ترین نکاتی برای کسانی که اولین بار قصد خرید اسکوتر برقی را دارند.

اگر می ‌خواهید برای اولین بار یک هاوربرد یا اسکوتر برقی خریداری کنید ما در این مسیر همراه شما هستیم. قبل از وارد شدن به بحث مواردی که باید در نظر داشته باشید، اجازه دهید نگاهی کوتاهی داشته باشیم بر دلایلی که چرا اسکوترهای برقی تا این اندازه محبوب شده ‌اند.

۱- یک روش دوستدار محیط زیست برای حمل و نقل: شما می ‌توانید در کمتر از چند دقیقه به سوپرمارکت رفته و وسائل مورد نیاز خود را بخرید، به علاوه اینکه نیازی به سوخت گیری پرهزینه نیز نخواهید داشت.

۲- مقرون به صرفه بودن: اگر مسیر تردد روزانه خود به دانشگاه را در نظر بگیرید، این روش بسیار ارزان ‌تر از وسائل حمل و نقل عمومی است. هزینه‌ های تعمیر و نگهداری نیز در نظر گرفته شده است.

۳- قابل حمل بودن: با این ابزارک کوچک و سبک دیگر نگران مسئله پارکینگ نباشید. یک کوله پشتی برای قرار دادن اسکوتر برقی کافی است.

بنابراین، اسکوتر برقی یک وسیله شگفت انگیز است، نه تنها برای کودکان بلکه برای بزرگسالان. سرمایه گذاری درست شما می ‌تواند در آینده ثمربخش باشد. بنابراین، اگر تصمیم به خرید اسکوتر برقی برای خود یا کودک خود را دارید، باید اطلاعات بیشتری را کسب کنید تا بتوانید بهترین مورد برای خود را پیدا کنید.

کدام اسکوتر برقی ایمن است؟

زمانی که یک راهنمای خرید را تهیه می ‌کنیم، ایمنی در اولویت اصلی است. در سال های اول عرضه اسکوتر برقی به بازار موارد متعددی از تصادفات و آتش سوزی‌ ها به دلیل کیفیت ساخت ضعیف شرکت‌ های چینی مشاهده شده است. به خاطر کاهش قیمت، این شرکت‌ ها محصولات فاقد گواهی نامه ایمنی را به فروش می ‌رسانند که کیفیت بسیار پایینی دارد. اگر این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که آیا اسکوترهای برقی ایمن هستند یا نه؟ به خواندن این مقاله ادامه دهید چرا که خبرهای خوبی داریم.

خرید اسکوتر

 

۱۴۲اسکوترهای برقی که در مورد آنها صحبت می ‌کنیم کاملاً تست شده‌ اند.

بسیاری از محصولات موجود در بازار دارای گواهی نامه از طرف یک موسسه استاندارد مشهور تحت عنوان Underwriters Laboratory (UL) هستند. طبق گزارش کمیسیون ایمنی کالای مصرفی ( CPSC )، اسکوترهای برقی که در سال‌ها ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ آتش گرفته یا منفجر شده ‌اند دارای گواهی نامه نبوده و کیفیت پایینی داشته ‌اند. امروز شما می ‌توانید بهترین اسکوترهای برقی دارای گواهی نامه ایمنی را از فروشگاه‌ های اینترنتی یا فروشگاه‌ های محلی خریداری کنید. تنها کافی است برند آن را مشاهده کنید تا مطمئن شوید محصول مورد نظرتان گواهی نامه ایمنی دارد. موارد بسیاری وجود دارد که باید قبل از خرید اسکوتر برقی بررسی کنید. مواردی نظیر ایمنی، سرعت، قیمت، ویژگی‌ های جانبی و وزن که باید مد نظر داشته باشید. ابتدا باید بدانید برای استفاده چه کسی اسکوتر برقی را می‌ خرید. ویژگی ‌های اسکوتر برقی برای استفاده کودکان متفاوت از اسکوتر برقی برای استفاده بزرگسالان است. بنابراین زمانی که راننده اسکوتر برقی مشخص شد، قادر خواهید بود ویژگی ‌های مورد نظر خود را تعیین کنید. اجازه دهید موارد اصلی در انتخاب اسکوتر برقی را بیشتر بررسی کنیم.

۱- ایمنی

ما به ایمنی شما و خانواده تان اهمیت می ‌دهیم. بنابراین تنها محصولات دارای گواهی نامه UL2272 را در این فروشگاه تهران اسکوتر به فروش می‌رسانیم. این یک استاندارد آمریکایی است که تست ‌های مختلف را اجرا کرده و پس از آن گواهی نامه UL2272  را به با کیفیت‌ترین اسکوترهای برقی اعطا می‌کند. حقیقت این است که اسکوترهای اولیه به دلیل داشتن کیفیت ساخت پایین آتش می‌ گرفتند. اما امروزه اسکوترهای برقی با مواد با کیفیت ساخته می‌ شوند و پس از گذراندن تست‌ های مختلف گواهی نامه ایمنی دریافت می ‌کنند. تمام محصولات موجود در فروشگاه تهران اسکوتر گواهی نامه معتبر UL2272  را دارند و شما می توانید به راحتی اقدام به خرید محصول مورد نظرتان کنید.

۲- سرعت

مهم ترین عامل بعدی که باید در نظر گرفت سرعت است. چرا که نه! بالاخره سرعت تنها چیزی که همیشه آرزوی آن را داشتید. اکثر اسکوترهای برقی دارای سرعتی در حدود ۱۰ تا ۲۵ کیلومتر بر ساعت هستند. اسکوترهایی که دارای سرعت بیش از ۱۶ کیلومتر بر ساعت هستند جز محصولاتی با سرعت بالا به شمار می ‌روند. برندهای نظیر Spaceboard، Robotturbo و Skque برخی از سریع ترین اسکوترهای برقی هستند که به ترتیب دارای حداکثر سرعت ۲۷، ۲۴ و ۲۰ کیلومتر بر ساعت هستند. این اسکوترها برای رانندگان ماجراجو و کسانی که قبلاً تجربه رانندگی را داشتند مناسب هستند. این اسکوترهای برقی برای رانندگی در فضای بیرون مناسب هستند. برای رانندگان تازه کار و فضای داخل خانه برندهای نظیر Swagtron, Powerboard و razor Hovertrax مناسب هستند. البته تصور نکنید این برندها سرعت پایینی دارند. رانندگی با سرعت ۹ کیلومتر بر ساعت با ارتفاع چند اینچ بالاتر از سطح زمین همانند مسابقه دادن با باد است. این اسکوترهای برقی به خوبی کار می‌ کنند و گاهی اوقات در فضای بیرون یا زمین‌ های ناهموار عملکرد بهتری دارند. توضیح کامل تر به شما کمک خواهد کرد تا با مزایا و معایب هرکدام آشنا شوید.

در برخی از کشورهای دنیا، محدودیت هایی برای راندن و استفاده از اسکوترهای برقی وجود دارد. برای نمونه در برخی از ایالت های آمریکا مانند کالیفرنیا محدودیتی برای استفاده از اسکوتر برقی وجود دارد و حتی برخی از فرودگاه ها محدودیت هایی را برای استفاده و سوار کردن اسکوتر برقی به هواپیماها را دارند.

۳- قیمت

واضح است که قبل از خرید هرچیزی به بودجه و توان مالی خود توجه خواهید داشت. در حال حاضر که این نوشته در فروردین ماه سال ۹۹ نوشته می شود، شما می توانید با بودجه ۲-۳ میلیونی اقدام به خرید یک اسکوتر برقی کنید والبته برخی از اسکوترهای برقی قیمت بالاتری تا چند ده میلیون هم دارد که می توانید براساس نیاز و بودجه خود اقدام به خرید اسکوتر برقی مورد نظرتان بکنید.

ویژگی ‌های محصولی که با قیمت‌ های متفاوت خریداری می ‌کنید متفاوت خواهد بود. ما باید بهترین نوع اسکوترهای برقی را که با مناسب‌ ترین قیمت‌ ها در سطح جهان به فروش می‌ رسند را به شما نشان دهیم.

در صورتی که از انتخاب خود مردد هستید یا اینکه نیاز به مشورت با یک متخصص هستید، همکاران فروش و پشتیبانی ما آماده هستند تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند. در صورت تمایل می توانید از طریق تلفن یا مراجعه با همکاران ما در ارتباط باشید، تا آنها در اسرع وقت شما را راهنمایی کنند.

برای آشنایی با برترین محصولات اسکوتر برقی می توانید، به فروشگاه تهران اسکوتر مراجعه کنید.

 

راهنمای خرید اسکوتر برقی

۴- ویژگی‌ های جانبی

احتمالاً با فهمیدن این نکته که اسکوترهای برقی تنها از ویژگی حرکت کردن برخوردار نیستند تعجب خواهید کرد. آنها از ۲ ویژگی منحصر به فرد دیگر نیز برخوردار هستند که از آنها را از سگوی قدیمی متمایز می ‌کند. اجازه دهید نگاهی به آنها بیندازیم

بلوتوث: امروزه بسیاری از مردم به دنبال اسکوترهای برقی هستند که دارای بلوتوث باشند. در ابتدا این ویژگی تنها در مدل ‌های لوکس یا اسکوتر برقی  Lamborghini در دسترس بود. اما امروزه می‌ توان آن را در اغلب برندهای متداول مشاهده کرد. نظرتان در مورد رانندگی با اسکوتر برقی در صبح روز جمعه در حالی که به موسیقی مورد علاقه خود گوش می ‌دهید چیست؟

چراغ LED: هرچند که این ویژگی در تمام اسکوترهای برقی وجود دارد، امروزه چراغ ‌های LED با رنگ‌ های متفاوت در جلو و عقب اسکوتر برقی نصب می‌ شوند تا حرکت جلو و عقب را متمایز کنند.

۵- وزن

اگر فرد سنگین وزنی هستید باید اسکوتری را خریداری کنید قابلیت تحمل حداکثر وزن ۱۳۶ کیلوگرم را داشته باشد. بسیاری از محصولات استاندارد قابلیت تحمل وزن ۱۰۰ کیلوگرم را دارند. با این حال، محصولاتی با قابلیت تحمل  وزن بالا موجود هستند که قطعاً قیمت بالایی خواهند داشت.

در صورتی که وزن شما بیشتر از ۱۰۰ کیلوگرم است، قبل از استفاده از اسکوتر برقی، بهتر است به کاتالوگ اسکوتر برقی خود مراجعه کنید یا اینکه از فروشنده خود محدودیت وزنی اسکوتر برقی خود را بررسی کنید.

اسکوتر از کجا بخرم؟ فروشگاه های حضوری یا اینترنتی؟

در ایران فروشگاه های اینترنتی و حضوری مختلفی وجود دارد که می توانید اسکوتر برقی مورد نظرتان را از آنها خریداری کنید. شما می توانید از فروشگاه های حضوری یا فروشگاه های اینترنتی را خریداری کنید. در ادامه بهترین فروشگاه های اینترنتی در ایران را معرفی می کنیم.

– دیجی کالا

تهران اسکوتر

– اسمارت بالانس

– ایران اسکوتر

– جهان آرسی

– فروشگاه اسکوتر برقی

چگونه یک اسکوتر برقی مناسب بخریم؟

سوالاتی بسیاری در مورد نحوه انتخاب و خرید  بهترین اسکوتر برقی وجود دارد. پاسخ آن در دست خود شما است. هیچ کسی بهتر از خود شما نمی ‌تواند نیازهای واقعی شما را تعریف کرده و بهترین اسکوتر برقی را برای شما انتخاب کند. تنها کاری که باید بکنید این است که نیازمندی‌ های و ویژگی‌ های که به دنبال آن هستید را در هنگام خرید در نظر بگیرید. به غیر از آن چند نکته دیگر که باید به آن توجه کنید بدین ترتیب است.

اندازه چرخ

اندازه چرخ استاندارد اسکوتر برقی ۵/۶ اینچ است که برای افراد تازه کار بسیار مناسب است. برای رانندگی بر روی سطوح ناهموار نظیر تپه یا چمن باید اسکوترهای با چرخ‌ های ۸  اینچی و ۱۰  اینچی را انتخاب کنید. در شرایطی که رانندگی با این نوع اسکوترهای برقی در سطوح ناهموار بسیار راحت است، باید در ذهن داشته باشید که این نوع هاوربردها برای رانندگی در فضای داخلی مناسب نیستند. برای رانندگی در سطوح صاف یا برای آموزش رانندگی با هاوربرد بهتر است هاوربرد با چرخ‌های ۵/۶ اینچی را انتخاب کنید.

مسافت قابل پیمایش

مسافت قابل پیمایش به مسافتی اطلاق می‌شود که شما می‌توانید بدون توقف و با باطری کاملا شارژ شده بپیماید. این مسافت معمولا بین ۱۲تا ۲۴ کیلومتر است. این مسافت یک مسافت ایده ال برای تفریح کردن است. با این حال ممکن است در برخی مدل های بسیار گران قیمت این مسافت افزایش یابد.

مدت زمان شارژ شدن

توجه داشته باشید که زمان شارژ شدن برندهای مختلف متفاوت است و برندهای خوب زمان شارژ شدن کمتری دارند. با توجه به اینکه برای شارژ شدن اسکوتر برقی ۲ الی ۵/۲ ساعت زمان نیاز است، اگر برنامه خاصی دارید باید اسکوتر برقی خود را یک روز از قبل آن آماده کنید.

مهمترین ویژگی یا همان باطری

کیفیت اسکوتر برقی عمدتاً به کیفیت باطری استفاده شده در آن بستگی دارد. با توجه به اینکه باطری های لیتیومی ناپایدار هستند، یک نقص کوچک در ساخت می‌ تواند منجر به خطرات بسیاری نظیر آتش سوزی یا تصادف گردد. ممکن است بپرسید چگونه باطری مناسبی را انتخاب کنیم؟ خب زمان خرید اسکوتر برقی مطمئن شوید که باطری استفاده شده در آن دارای گواهی نامه ایمنی بوده و تست شده است. برندهای نظیر ال جی و سامسونگ بهترین نوع باطری هستند. با این حال گزینه های دیگر نیز وجود دارند که کیفیت مناسبی دارند. تنها کافی است اسکوتر برقی را خریداری کنید که دارای گواهی نامه UL باشد.

آیا خدمات پس از فروش مهم است؟

تنها پس از خرید اسکوتر برقی و زمانی که به دنبال یک مرکز تعمیر اسکوتر برقی بودید به اهمیت این موضوع پی خواهید برد. در صورتی که قصد خرید آنلاین را دارید، مطمئن شوید که خدمات پس از فروش را در موارد ضروری عرضه می ‌کنند. خرید از بازار محلی این مزیت را دارد که خدمات پس از فروش به راحتی در دسترس خواهد بود.

 

خرید اسکوتر برقی اورجینال

چگونه به تقلبی بودن اسکوتر برقی پی ببریم؟

شکایاتی در مورد تقلبی بودن اسکوتر برقی جز بحث ‌های داغ گذشته بود و اسکوترهای برقی Hawk در صدر این لیست بودند. از زمان به وجود آمدن گواهی نامه UL و اسکوترهای برقی استاندارد، تعداد گزارشات کمتری در مورد تقلبی بودن اسکوترهای برقی فروخته شده دریافت شده است. اگر هنور هم شک دارید به دو شاخه اسکوتر برقی نگاه کنید، دو شاخه باید دارای استاندارد BS 1363 باشد. قسمت دیگری که می‌ توانید تقلبی بودن اسکوتر برقی را از آن تشخیص دهید وجود اشتباه املایی در نوشته‌های محصول است. اگر شرکت سازنده دارای وب سایت است به آن مراجعه کرده و از طریق شماره ‌های تماس مطمئن شوید که محصول قابل اعتماد است.

یکی از بهترین راه کارها برای تشخیص خرید اسکوتر برقی تقلبی از اصلی بودن آن، گواهی نامه و ضمانت نامه های آنها است. در صورتی که فروشنده شما محصول خود را ضمانت کنید، می توانید از اصلی بودن آن رضایت حاصل کنید.

یکی از مهم ترین قطعات اسکوتر برقی؛ باتری های آنها است، چون هم قلب تپنده اسکوتر برقی است و هم قیمت بسیار بالایی دارد. برای نمونه تمام باتری های موجود در فروشگاه تهران اسکوتر برند اورجینال سامسونگ هستند و گواهی نامه بدون قید و شرط برای باتری ها را از همکاران فروش ما دریافت خواهید کرد.

کدام اسکوتر برقی را باید بخریم؟

اطلاعات ذکر شده در بالا راهنمای بسیار مناسبی است که شما را در انتخاب و خرید هاوربرد کمک می‌کند.. با این حال، ما قصد داریم کار شما را راحت تر کنیم و بنابراین پس از جمع آوری بررسی ‌های انجام شده در صدها وب سایت، قابل اعتماد ترین بررسی‌ ها  را در مورد بهترین اسکوتر برقی که می‌ توانید خریداری کنید را کنارهم گرد آورده ایم.

اسکوتر بدون دسته یا دسته دار؟

خیلی از افرادی که قصد خرید اسکوتر برقی را دارند، نمی توانند از بین اسکوتر برقی دسته دار یا بدون دسته، اسکوتر مورد نظر خود را انتخاب کنند. در این قسمت نوشته سعی می کنیم به صورت گذرا تفاوت بین این ۲ نوع اسکوتر را بیان کنیم.

اسکوتر برقی بدون دسته

در بین اکثر مردم، اسکوترهای بدون دسته، به عنوان رایج ترین نوع اسکوترها شناخته می شود. نحوه کارکرد این نوع اسکوترها این گونه است که شما برای راندن آنها نیاز به چرخاندن دسته ندارید، چون آنها دسته ندارند و فقط کافی است تا بدن خود را به سمتی که می خواهید، بچرخید متمایل کنید. در این نوع اسکوترها با فشار پا و گردش پا و به وسیله بدن تان، تغییر جهت امکان پذیر می شود.

این نوع اسکوترها دارای ۲ چرخ هستند و شما می توانید به راحتی و با صرف چندین ساعت، رانندگی با آنها را یاد بگیرید و از رانندگی خود لذت ببرید.

اسکوتر دسته دار

با استفاده از انواع اسکوتر برقی دسته دار می توانید جهت حرکت خود را مشخص کنید و به راحتی به چپ یا راست حرکت کنید. اسکوترهای برقی دسته دار دارای نمایشنگر سرعت و شارژ هستند. شما می توانید با استفاده از اسکوتر برقی دسته دار خود در پارک یا خیابان اقدام به رانندگی کنید و از آن لذت ببرید.

اندازه سایز اسکوتر برقی

اسکوتر برقی ۶.۵ اینچ

رایج ترین اندازه اسکوتر برقی، اسکوترهای برقی ۶.۵ اینچی است. این نوع اسکوتر ها می توانند وزنی در حدود ۳۰ الی ۱۰۰ کیلوگرم را تحمل کنند. در نتیجه این نوع اسکوترها برای افراد بالای ۸ سال و حتی بزرگسالان یک گزینه عالی به شمار می آید. این سایز اسکوتر یک گزینه بسیار عالی برای راندن در مسیر آسفالت یا پیاده رو است ولی در صورتی که قصد دارید تا در زمین های سخت تر یا ناهموار اقدام به راندن آن کنید، این سایز اسکوتر چندان برای شما مناسب نخواهد بود.

اسکوتر برقی ۸ اینچ

چرخ های اسکوتر برقی ۸ اینچی با سرعت کمتری نسبت به اسکوتر برقی ۶ اینچی حرکت می کند ولی تفاوت اصلی این اسکوتر با اسکوترهای ۶ اینچی را می توان در پایه های قوی تر، اطمینان بیشتر و فاصله بیشتر از زمین توصیف کرد.

اسکوترهای برقی ۱۰ اینچ

این سایز جز بزرگ ترین سایزهای موجود در بازار ارست که تفاوت بسیاری در سوارشدن با اسکوترهای ۴.۵ یا ۶.۵ اینچی دارد. بزرگ ترین تفاوتی که این اسکوترها با سایر اسکوترها دارد، اندازه بزرگ چرخ های آن است، که سواری بسیار نرم تری را برای شما به ارمغان می آورد و احساس می کنید که یک سواری مطمئن تری دارید.

این سایز اسکوتر برقی قادر است تا مسافت های طولانی را بپیماید و یک گزینه عالی برای رفت و آمدهای داخل شهری است. حداکثر وزنی که اسکوترهای ۱۰ اینچی می توانند تحمل کنند ۱۱۰ کیلوگرم است که یک گزینه مطلوب برای نوجوانان و بزرگترها به حساب می آید.

 

فروشگاه اینترنتی خرید اسکوتر برقی

از کجا متوجه شویم اسکوتر برقی مان ایمن است؟

با توجه به اینکه قبلاً در مورد ایمنی و اهمیت آن صحبت کردیم، زمان آن است که هر چیزی را که یک اسکوتر برقی را برای شما ایمن می‌ کند

جمع بندی کنیم. آسیب پذیرترین بخش اسکوتر برقی باطری لیتیمی است.  برای حصول اطمینان از ایمنی آن، از سازندگان مطمئن خرید کنید و از خرید باطری‌ های بی نام یا تقلبی اجتناب کنید. باطری خیلی ارزان نیز نشانه این هستند که مورد مشکوکی وجود دارد. وب سایت  HoverboardRepair.com باطری‌ های اسکوتر برقی را به فروش می ‌رساند که بسیار با کیفیت بوده و تست ‌های مختلفی را برای حصول اطمینان در مورد ایمنی شان گذرانده‌ اند. مشکل اصلی زمانی ایجاد می ‌شود که باطری شما شروع به داغ شدن کند. در این زمان است که باطری مستعد منفجر شدن است. یک سیستم شارژ مناسب برای حصول اطمینان از اینکه سیستم پس از شارژ شدن کامل دیگر شارژ نمی ‌شود بسیار ضروری است. مطمئن شوید که اسکوتر برقی شما در برابر شارژ شدن بیش از حد، اتصال کوتاه و… مقاوم است. در صورت امکان پیش از خرید اسکوتر برقی، آن را و در فروشگاه تست کنید.

در این نوشته سعی کردیم تا مهم ترین نکاتی که برای خرید اسکوتر برقی احتیاج دارید را معرفی کنیم. در صورت که قصد خرید اسکوتر برقی یا حتی بررسی اسکوتر برقی را دارید، می توانید با همکاران فروش ما در ارتباط باشید و همکاران متخصص ما با حوصله کامل شما را راهنمایی خواهند کرد.