گاهی اوقات شما بی صبرانه منتظر رسیدن اسکوتر برقی خودتان هستید ولی بعد از رسیدن اسکوتر برقی خودتان متوجه می ‌شوید که به دلایلی نمی‌توانید از آن استفاده کنید. خوب، این شرایط ناراحت کننده است، ولی حقیقتی که وجود دارد این است که شما نمی توانید هیج وسیله الکترونیکی حتی یک اسکوتر خود بالانس را بدون شارژ کردن اولیه آن استفاده کنید. بنابراین مدت زمان شارژ شدن اسکوتر برقی فاکتور مهمی برای شما خواهد بود.

حالا اگر شما دوست دارید در رابطه با مدت زمان شارژ شدن اسکوتر برقی تان اطلاعات کسب کنید، ما جواب درست را به شما خواهیم داد. شما به زودی همه چیز را در رابطه با شارژ تمام وسایل بازی خود خواهید فهمید.

آیا اسکوترهای برقی به صورت شارژ شده به دست مان می رسند؟

پاسخ بایستی بله باشد، ولی یک استثناء هم وجود دارد. اکثر اسکوتر های برقی ساخت چین هستند، آن ها به طور کامل شارژ شده و در زمان تولید تست شده اند. معمولاً یک ماه طول می کشد تا کالای مورد نظر از طریق دریا به دست فروشندگان برسد. با این حال، اگرچه باتری ممکن است در طول حمل و نقل به میزان اندکی تخلیه شود، هنوز هم بایستی حدود ۶۰ درصد باتری آن تا زمان رسیدن به دست شما باقی مانده باشد.

از طرفی دیگر نیز برخی از فروشندگان با فروش ضعیف مواجه می شوند. بنابراین جنس مورد نظر ممکن است برای سال ها در انبار آن ها باقی بماند و به فروش نرود. بنابراین باتری دستگاه کامل تخلیه شده و در طولانی مدت از بین می رود.

مدت زمان شارژ شدن اسکوتر برقی برای بار اول چقدر خواهد بود؟

قبل از پاسخ دادن به این سوال که چه مدت طول می کشد تا یک اسکوتر برقی برای اولین بار شارژ شود، لازم است یک نکته ای را بدانید. مدت زمان شارژ شدن اسکوتر برقی بستگی به باتری اسکوتر برقی و هم چنین نوع و برند اسکوتر برقی شما بستگی دارد. اکثر دستورالعمل ها عنوان می کنند که تقریباً سه ساعت زمان برای شارژ باتری آن ها برای اولین بار مورد نیاز است.

اولین شارژ اسکوتر برقی

هر وسیله برقی معمولاً به همراه کابل شارژ مخصوص خود وارد باز می شود و فقط لازم است کابل را به منبع برق وصل کنید. سپس شما باید آن را به پریز برق زده و نظاره گر روشن شدن دستگاه خود باشید. شما بایستی اطمینان حاصل کنید که دستگاه در بار اول به طور کامل شارژ شود. بعد از آن، تنها بایستی در زمان نیاز به شارژ مجدد شارژ سریع را انتخاب کنید.

زمان شارژ شدن اسکوتر برقی

دستورالعمل شارژ اسکوتر برقی

شما می توانید مراحل دقیق چگونگی شارژ اسکوتر برقی خود را به صورت زیر دنبال کنید :

 • اطمینان حاصل کنید که اسکوتر برقی خود بالانس شما با فشار دادن و نگه داشتن دکمه روشن و خاموش، خاموش می شود.
 • چک کنید که هیچ کدام از پین ها در محل اتصال به برق آسیب ندیده و خم نشده باشند. باید به صورت دقیق و مرتب در کنار هم باشند.
 • گام بعدی این است که شیارهای موجود در کابل شارژتان را به صورت هم راستا با شیارهای موجود در پورت شارژ قرار دهید.
 • با دقت کابل شارژ را در پورت وارد کنید و اطمینان حاصل نمایید که پین ها در جای صحیح قرار گرفته اند.
 • در بسیاری از موارد، چراغ موجود روی آداپتور به رنگ قرمز در می آید که نشان می دهد، بورد شما در حال شارژ شدن است. در برخی از بورد ها، هیچ چراغی برای نشان دادن اینکه دستگاه شما در حال شارژ است وجود ندارد بنابراین اگر نور قرمزی روی آداپتور ندیدید نهراسید.
 • اگر می خواهید بدانید که چطور باید از پر شدن کامل باتری اسکوتر برقی خود مطمئن شوید جواب بسیار آسان است. زمانی که چراغ روی آداپتور به رنگ سبز تغییر کرد، به این معنی است که اسکوتر برقی شما به طور کامل شارژ شده است.
 • باز هم می گوییم که این ها یکسری شاخص های عادی هستند. اگر شما یک محصول منحصر به فردی را خریداری کردید که هیچ گونه شاخصی برای نشان دادن پر یا خالی بودن باتری ندارد نگران نشوید. فقط راهنمای کاربر را در رابطه با شاخص های کلیدی آن است، مطالعه فرمایید.

فرآیند شارژ شدن باتری چقدر خواهد بود؟

در بسیاری از موارد اگر شما یک برند برتر را خریداری نمایید، این فرایند تقریباً ۲ الی ۳ ساعت زمان خواهد برد. توصیه می شود که هیچ وقت اسکوتر برقی خود را بیش از حد شارژ نکنید، چرا که منجر به بدتر شدن طول عمر باتری شما می گردد. زمانی که باتری شما پر شد،چراغ سبز نمایان خواهد شد، و در این زمان شما باید وسیله خود را از برق کشیده و از دستگاه خود استفاده نمایید. هم چنین باید به یاد داشته باشید که یک وسیله بزرگ بیش از یک وسیله کوچک تر نیاز به شارژشدن دارد. پس، اندازه نیزمهم است.

باتری شارژ شده یک اسکوتر برقی تا چه مدت قابل استفاده است؟

پاسخ استاندارد برای این سوال این است که این باتری می تواند تا هر زمانی بین ۲ تا ۶ ساعت مورد استفاده قرار گیرد. اگر شما می خواهید طول عمر باتری خود را بسنجید، اول مطمئن شوید که باتری شما پر است، اگر تصمیم به سواری در مسیر طولانی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم تا یک باتری اضافه نیز به همراه داشته باشید (شما بایستی یاد بگیرید که چطور باتری دستگاه خود را تعویض کنید). با این کار شما مطمئن خواهید شد که سرگرمی شما نصف و نیمه تمام نخواهد شد.

به غیر از مدل و برند دستگاه، سایر عوامل نیز وجود دارند که تعیین می کنند باتری شما تا چه مدت کار می کند. این نکات در زیر برای شما آورده شده اند:

 • ممکن است به این عامل که شما بر روی چه زمینی سواری می کنید بستگی داشته باشد. برای مثال، صافی و همواری مسیر، سرازیری یا سراشیبی مسیر. سواری در جاده صاف قطعاً باتری شما را کمتر از سواری در چمن، شن، فرش، یا ماسه مصرف می کنند.
 • به وزن سواره نیز بستگی دارد.
 • برخی اوقات، شارژ باتری در دماهای بسیار بالا سریع تر تخلیه می شود.
 • هم چنین به اینکه شما اسکوتر برقی خود را چطور کنترل می کنید نیز بستگی دارد.
 • ظرفیت باتری نیز یک فاکتور مهم محسوب می شود، برای اکثر اسکوترهای برقی ظرفیت استاندارد ۴.۴AH است (اسکوتر برقی ۶.۵ اینچی و ۱۰ اینچی، اسکوتر برقی لامبورگینی و اسکوتر برقی hummer).
 • هم چنین بستگی به این دارد که شما اغلب کی دستگاه را روشن و یا متوقف می کنید.
 • در شرایط نرمال، اکثر مدل ها می توانند مسافتی حدود ۱۵ الی ۲۴ کیلومتری را در یک بار شارژ کردن طی کنند. به یاد داشته باشید که در زمان استراحت یا نراندن اسکوتر برقی تان آن را خاموش کنید تا از هدر رفتن باتری آن جلوگیری کنید.

وب‌سایت تهران اسکوتر افتخار دارد که انواع اسکوتر برقی هوشمند را با کیفیت بالا و قیمت مناسب را برای مشتریان تهیه کند. ما از سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت کرده‌ایم و به عنوان اولین شرکت واردکننده و فروشنده تخصصی اسکوتر در ایران، توانسته‌ایم رضایت مشتریان خود را جلب کنیم.

از معروف‌ترین مدل‌های پرفروش اسکوتر برقی‌ هوشمند می‌توانیم به مارک‌های اسمارت بالانس ویل، نیوپاور و اف اسپید نام ببریم که هر سه مدل جز محصولات پر فروش در فروشگاه تهران اسکوتر می‌باشند.

تمام اسکوترهای موجود در فروشگاه تهران اسکوتر دارای گارانتی پارسیان اسکوتر است و شما می‌توانید هنگام خرید اسکوتر برقی از ۷ روز خدمات تعویض نیز بهره‌مند شوید.

منبع: rayeeboard