هاوربرد چیست؟

هاوربرد چیست

هاوربوردها وسیله‌های نقلیه‌ی دوچرخی هستند که به وسیله‌ی نیروی الکتریسیته یا برق کار می‌کنند، این نوع وسیله‌های نقلیه قابل حمل هستند و عموماً با نام اسکوتر برقی خود بالانس در میان مردم معروف شده اند. در اصل کلمه‌ی هاوربرد به وسیله‌ی نقلیه‌ی پرنده یا شناوری برمی‌گردد که در دهه‌ی هزار و نهصد و هشتاد در صنعت فیلم و تولید محبوب و معروف شد. این نوع وسیله‌ها، نوعی از وسایل نقلیه‌ی آینده هستند که قرار است تفاوت زیادی با انواع امروزی خود داشته باشند. با آمدنشان به بازار می‌توان گفت آخرین دیوانگی و تحول در صنعت تحرک شخصی و سیستم حمل و نقل فردی به حساب می‌آیند. بطور معمول، این نوع از وسایل نقلیه کارکردی شبیه به اسکیت بردها دارند، که توسط ایستادن روی یک صفحه باعث حفظ تعادل راننده می‌شوند، و توسط باتری‌های لیتیومی قوی کار می‌کنند. در صورتی که نمی‌دانید هاوربرد چیست توصیه می‌کنیم تا انتها این متن با ما همراه باشید.

هاوربرد چیست و چگونه کار می‌کند

یک سوال رایج در مورد اسکوترهای برقی که اغلب در همه جا با آن مواجه می‌شویم این است: هاوربرد چیست و اسکوترهای برقی چگونه کار می‌کنند؟ خوب به راحتی، کافی است فرد روی آن سوار شود و بایستد و با کمی تمرین می‌تواند به راحتی به راندن هاوربرد و کنترل مسیر آن بپردازد. برای اینکه بهتر با هاوربرد آشنا شوید و بدانید هاوربرد چیست کافی است بدانید یک هاوربرد یا اسکوتر برقی شامل موارد زیر است:

ژیروسکوپ

شیب هاوربرد را تنظیم می‌کند تا بتواند تعادل لازم برای فرد راننده را تامین کند. یکی از مهم‌ترین قسمت‌های موجود در اسکوتر برقی همین وسیله است، چرا که ذات اصلی اسکوتر برقی حفظ تعادل برای حرکت می باشد.

میکروپروسسورها: این پردازنده‌های کوچک توان و قدرت خروجی را به طرف چرخ‌ها هدایت کرده و به این ترتیب موجب حرکت وسیله‌ی نقلیه می‌گردد.

باتری

قدرت الکتریکی لازم برای اسکوتر شما را جهت حرکت ذخیره می‌کند. در این اسکوترهای برقی عموماٌ باتری‌های لیتیومی هستند که با وات بالا ارائه می‌شوند.

موتور

قدرت لازم را برای چرخ‌ها تولید می‌کند تا راننده به حالت تعادل در آید و بتواند این تعادل را در طول مسیر حفظ کند.

تمامی این اجزایی که در قسمت بالا توضیح داده شدند، به‌ صورت یک مجموعه با هم همکاری می‌کنند تا بتوانند قدرت مناسب و مورد نیاز دستگاه را تولید کنند، و در نتیجه راننده بتواند به قسمت‌های دلخواه بپیچد و با سرعت کنترل شده‌ای به حرکت خود ادامه دهد. کاربر و یا همان راننده روی صفحه‌ی هاوربرد قرار می‌گیرد جوری که پاهایش مابین دو چرخ قرار گیرد و با این روش به مدیریت سرعت و همین‌طور تعیین مسیر می‌پردازد. او با کمک گرفتن از سنگینی وزن خود روی پاهایش کنترل کامل اسکوتر برقی‌اش را برعهده می‌گیرد. بیشترین در صد از اسکوترهای برقی رایج سرعتی مابین ۱۰  تا ۱۷ کیلومتر بر ساعت دارند، که در بعضی مواقع می‌تواند سرعت برخی از آنها به بیست کیلومتر بر ساعت هم برسد. اگر به فکر خرید یک اسکوتر برقی هستید به شما توصیه می‌کنیم به سایت‌های معتبر در این زمینه سر بزنید و از نکات مثبت و منفی این وسیله‌ی نقلیه با خبر شوید و بعد با مقایسه‌ی دقیق آن‌ها بهترین انتخاب ممکن را انجام دهید.

استفاده از هاور بردها در کجاها قانونی است؟

اگرچه شناسایی دقیق اصالت این دستگاه کار دشواری است، اما باید بدانید اسکوترهای برقی تقریباً در سال ۲۰۱۵ در حوالی مناطق آمریکا شروع به محبوبیت و گسترش پیدا کردند. همان سال‌ها استفاده از اسکوترهای برقی در میان افراد مشهور محبوبیت زیادی یافت، اما همراه با همین محبویت‌ها بود که سوال خاصی برای همه ایجاد شد و آن هم این بود: آیا استفاده از این وسیله قانونی است؟

آیا اصلاً خودشان قانونی هستند؟ جواب این سوال بستگی به جایی دارد که شما قرار است با این وسیله بروید. زمانی که “ویز خلیفه” جایی در فرودگاه را برای راندن هاوربرد اختصاص داد بسیاری از مردم خواستار خرید هاوربردی برای خود شدند. در حال حاضر در جایی مثل نیویورک، و کالیفرنیا تنها مناطقی در ایالات متحده هستند که محدودیت هایی برای استفاده از این اسکوتربرقی تعیین کرده‌اند. با این حال طرفداران استفاده از این وسیله‌ی نقلیه‌ی مفید بر آن هستند تا با تلاش‌هایشان بتوانند این محدودیت‌ها را به حداقل برسانند. در کالیفرنیا استفاده از اسکوتر برقی برای افراد زیر شانزده سال ممنوع است. همین‌طور در این ایالات محدودیت سرعت هم برای هاوربوردها هست، و راندن آنها فقط در مناطق مخصوص دوچرخه سواری آزاد است. همین‌طور استفاده از هلمت و یا همان کلاه ایمنی برای رانندگان الزامی است.

به علت اینکه در اغلب مناطق ایالات متحده هیچ الزامی به موارد امنیتی و کمک در موارد اضطراری در نظر گرفته نشده است، پس همیشه شرط عقل، احتیاط کردن به هنگام استفاده از وسایل نقلیه‌ی موتوری است. برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی، به رانندگان هاوربرد ها توصیه می‌شود از کلاه ایمنی مناسب، بازوبند، محافظ آرنج دست و زانو و مچ‌بند استفاده کنند. جالب است بدانید استفاده از اسکوترهای برقی در برخی از کشورهای جهان ممنوع است. همین طور قوانین استفاده از اسکوترهای برقی هم از کشوری به کشور دیگر فرق می‌کند. اما در کشورهایی مثل آلمان، انگلستان، ولز، هاند، مکه، اسکاتلند، استرالیا، هنگ کنگ و تورنتو کانادا قوانین خاصی برای رانندگی با اسکوتر موجود است.

قوانین راندن انواع اسکوتر برقی در ایران

با توجه به اینکه در ایران افراد عادی به تازگی می‌دانند اسکوتر برقی یا هاوربرد چیست ، لذا در ایران قوانین خاص و مدونی برای استفاده از انواع اسکوتر برقی وجود ندارد. به نظر می‌رسد هیچ‌ گونه محدودیتی از لحاظ زمان و مکان راندن اسکوتر وجود ندارد، ولی باید این نکته را مد نظر داشته باشید با توجه به قوانین موجود راهنمایی و رانندگی تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد. پیشنهاد می‌شود همواره هنگام راندن انواع اسکوتر برقی وسایل ایمنی مانند کلاه ایمنی را به همراه داشته باشید.

در صورتی که شما با قوانین یا محدودیت‌های مربوط به راندن اسکوتر در ایران آشنا هستید با ما به اشتراک بگذارید.

وب‌سایت تهران اسکوتر افتخار دارد که انواع اسکوتر برقی هوشمند را با کیفیت بالا و قیمت مناسب را برای مشتریان تهیه کند. ما از سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت کرده‌ایم و به عنوان اولین شرکت واردکننده و فروشنده تخصصی اسکوتر در ایران، توانسته‌ایم رضایت مشتریان خود را جلب کنیم.

از معروف‌ترین مدل‌های پرفروش اسکوتر برقی‌ هوشمند می‌توانیم به مارک‌های اسمارت بالانس ویل، نیوپاور و اف اسپید نام ببریم که هر سه مدل جز محصولات پر فروش در فروشگاه تهران اسکوتر می‌باشند.

تمام اسکوترهای موجود در فروشگاه تهران اسکوتر دارای گارانتی پارسیان اسکوتر است و شما می‌توانید هنگام خرید اسکوتر برقی از ۷ روز خدمات تعویض نیز بهره‌مند شوید.