۱۲ نکته کلیدی که باید قبل از خرید اسکوتر اورجینال بدانید!

۱۲ نکته کلیدی که باید قبل از خرید اسکوتر اورجینال بدانید!

اسکوتر اورجینال

اگر شما هم به تازگی درصدد خرید اسکوتر اورجینال برای خودتان یا فرزندتان یا یکی از عزیزان تان هستید و نمی‌ دانید که یک اسکوتر اورجینال باید چه ویژگی هایی داشته باشدو چطور باید انتخاب کنید، با ما همراه باشید تا ۱۲ نکته کلیدی که باید قبل از خرید اسکوتر اورجینال بدانید را با هم مرور کنیم.

اسکوتر برقی چیست؟

اسکوترهای برقی به عنوان یک وسیله خودران است که هم برای تفریح و هم به عنوان یک وسیله حمل و نقل فردی داخل شهری استفاده می شود که بسیار دوستدار محیط زیست و شما می توانید به راحتی آن را یاد بگیرید و از آن لذت ببرید.

نحوه عملکرد آن بدین صورت است که با استفاده از سطح دارد و ۲ چرخ و موتور الکتریکی به شما می دهد تا با ایستادن بر روی سطح، در وهله اول تعادل خودتان را نگه دارید و سپس قادر به حرک شوید.

اجزای اصلی اسکوتر اورجینال

چهار بخش اصلی که در اسکوتر برقی وجود دارد و سبب حرکت آن می شود:

ژیروسکوپ: ژیرسکوپ با تنظیم شیب هاوربرد به حفظ تعادل راننده کمک می کند. موتور همچنین با تامین نیرو به چرخ ها، به تعادل کمک می کند و به صفحه ( بورد ) اجازه می دهد تا به جلو یا عقب برود.

ریزپردازنده ها: وظیفه تنظیم توان خروجی چرخ ها را بر عهده دارند و باتری نیروی الکتریکی لازم را برای اسکوتر را در خود ذخیره می کند.

یک باطری

یک موتور

نحوه کارکرد اسکوتر

همکاری و هماهنگی ۴ اجزای اصلی اسکوتر برقی سبب می شود تا اسکوتر به خوبی حرکت کند و راننده تعادل داشته باشد. برای تغییر مسیر اسکوتر کافی است تا راننده وزن خود را به سمت دلخواه خم کند. قرار دادن وزن به جلو سبب می شود تا اسکوتر برقی به جلو حرکت کند، این در حالی است که قرار دادن وزن در پاشنه سبب معکوس شدن آن و در نتیجه توقف آن می شود.

۱۲ نکته کلیدی که باید قبل از خرید اسکوتر اورجینال برقی بدانید

با توجه به شرایط ارزی در ایران، هاروربرد به عنوان یک کالای لوکس و گران به حساب می آید. شما باید تلاش کنید تا با کم ترین هزینه، یک محصول با کیفیت را خریداری کنید. در صورتی که محصول خودتان را از وب سایت تهران اسکوتر خریداری کنید، ما اطمینان و گارانتی اصالت محصول به شما می دهیم که شما یک محصول اورجینال خریداری کرده اید که امنیت بالایی دارید و به خاطر داشتن محصول باکیفیت، هزینه نگهداری و تعمیر بسیار حداقلی را خواهید داشت.

۱- گواهینامه UL

اولین و مهم ترین پارامتری که باید مد نظر داشته باشید، ایمنی اسکوتر برقی است، چون شما با سرعت حدود ۱۶ کیلومتر بر ساعت یا بیشتر در سطح شهر تردد خواهید داشت، شاید در نگاه اول این سرعت برای شما چندان به نظر نرسد ولی در واقع این سرعت قابل توجهی است و در صورتی که شما با این سرعت به زمین بخورید، صدمات جبران ناپذیری خواهید دید.

در صورتی که تاریخ تولید اسکوتر خریداری شما قبل از ۲۹ ژانویه سال ۲۰۱۶ است، اسکوتر شما استانداردهای لازم را ندارد، البته ممکن است که اسکوتر خریداری شما از جنس های تقلبی باشد و بهترین راه شناخت اسکوتر اورجینال از اسکوتر تقلبی این است که خریدار بخواهید تا به شما گواهینامه و ضمانت معتبر ارائه دهد. تمام محصولات موجود در فروشگاه تهران اسکوتر دارای گارانتی پارسیان است و شما می توانید با خیال راحت محصول مورد نظر خودتان را خریداری کرده و از رانندگی لذت ببرید.

چند نکته در مورد شارژ اسکوتر برقی

اسکوترهای برقی را بدون مراقبت unattended شارژ نکنید.

اسکوتر برقی را از مواد قابل اشتعال دور نگه دارید.

هنگام شارژ فقط از شارژرهای استاندارد خود اسکوتر برقی استفاده کنید.

 

خرید اسکوتر اورجینال

۲: انواع اسکوتر برقی

.یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید اسکوتر اورجینال باید مد نظر داشته باشید این است که براساس نیاز و بودجه خودتان مدل مناسب را انتخاب کنید. بیش از صدها نوع اسکوتر برقی وجود دارد که لزوماً تمام آنها برای شما مناسب نیستند و شما باید آگاهی کافی در مورد دسته‌ بندی‌های کلی اسکوتر برقی داشته باشید.

کارکرد اصلی تمام اسکوترهای برقی تقریباً یکسان است و در برخی از مواقع ویژگی های متفاوتی دارند. موارد مهمی که باید هنگام خرید به آنها توجه کنید عبارت هستند از: باتری، سرعت، کیفیت مواد ساخته شده، موتورهای داخلی که در کل اسکوتر برقی را تشکیل می دهند و کیفیت ساخت این وسایل سبب تمییز اسکوتر اورجینال با اسکوتر فیک یا غیراورجینال است.

باتری اسکوتر برقی به عنوان قلب تپنده اسکوتر برقی شناخته می شود، بنابراین هنگام خرید از اصل بودن آن اطمینان کسب کنید، متاسفانه امروز در برخی از فروشگاه های اسکوتر فروشی برخی از افراد باتری های غیر اورجینال را با نام باتری سامسونگ یا ال جی می فروشند. تمام باتری های فروشگاه اورجینال هستند و شما می توانید از همکاران ما درخواست کنید تا اصل بودن باتری را برای شما نمایش دهند و ضمانت اصل بودن باتری را از همکاران ما درخواست کنید.

انوع اسکوترهای برقی

اسکوترهای برقی با چرخ‌های ۶.۵ اینچی

اسکوترهای ۶.۵ اینچی به عنوان یکی از شایع ترین اندازه های اسکوتر برقی شناخته می شود. چرخ های این اسکوتر برقی طوری طراحی شده است که از هر گونه سوراخ شدن لاستیک ها به علت داشتن مواد اولیه خاص در تولید این چرخ ها جلوگیری می شود. شما به راحتی می توانید از این اسکوتر برقی در فضاهای بسیار کم یا سطوح ناهموار استفاده کنید.

اسکوترهای برقی با چرخ های ۸ اینچی

همانگونه مشخص است این اسکوترهای برقی اندازه نسبتاً بزرک تری نسبت به سایز ۶.۵ اینچی دارند و در نتیجه ثبات بیشتری نسبت به آنها دارند. این نوع اسکوترهای برقی مناسب افراد با سن بالاتر است. این چرخ ها قادر است تا تعادل بیشتری را برای راننده ایجاد کند و امکان واژگون شدن آنها کمتر است. این اسکوترها برای فضاهای باز بسیار مناسب است و همین طور برای افراد وزن نسبتاً بالا به راحتی می توانند از این نوع اسکوتر برقی استفاده کنند.

اسکوترهای برقی با چرخ های ۱۰ اینچی

لاستیک های پهن این اسکوتر برقی به شما اجازه می دهد که با سرعت بالا و تعادل خوب در سطوح ناهموار اقدام به رانندگی بکنید. سطوحی مانند آسفالت، یا سطوح سیمانی و آجری. در صورتی که مشکلی بابت پرداخت برای خرید این اسکوتر ندارید، این اسکوتر می تواند یک گزینه عالی برای شما باشد و شما به راحتی از این اسکوتر با چرخ های بزرگ استفاده کنید.

۳: مدت زمان شارژ

مدت زمان شارژ اسکوتر برقی به زمانی اطلاق می شود که طول می کشد که تمام باتری اسکوتر برقی شارژ شود و شما بتوانید با تمام توان باتری اسکوتر برقی اقدام به راندن آن کنید.

در صورتی که شما به عنوان یک فرد صبور شناخته می شود، این نوع باتری برای شما مناسب است، با این حال اگر نمی توانید حدود ۳ ساعت برای شارژ شدن صبر کنید، در این حالت شاید شما ترجیح بدهید که دوچرخه سواری کنید. البته این نکته را هم مد نظر داشته باشید که شما می توانید زمانی که به کار دیگر اختصاص داده اید، اقدام به شارژ کردن اسکوتر برقی خود کنید یا اینکه شب اسکوتر برقی خودتان را شارژ کنید

با این حال ، اگر نمی توانید حدود سه ساعت شارژ شدن گودی خود را تحمل کنید (بدهید یا بگیرید) ، شاید بخواهید به جای آن دوچرخه سواری کنید، ولی اگر بتوانید صبر کنید، پاداش آن را هم دریافت خواهید کرد و می توانید از این وسیله حمل و نقل فردی استفاده کنید و از رانندگی آن لذت ببرید.

۴: سرعت

آیا شما سرعت آرام و آرام را ترجیح می دهید یا سرعت سریع را دوست دارید؟

سرعت بسته به مدل متفاوت است، برخی از اسکوترها می توانند تا ۱۱ الی ۱۳ کیلومتر در ساعت داشته باشند. شاید تصور کنید که این سرع در مقایسه با سرعت یک وسیله نقلیه موتوری کم است، ولی کافی است بر روی اسکوتر برقی سوار شوید و با این سرعت حرکت کنید؛ آنگاه متوجه بالا بودن این سرعت خواهید بود.

بررسی ها نشان می دهد که بهترین اسکوترهای برقی سرعتی در حدود ۱۱ الی ۱۳ کیلومتر سرعت دارند. این نوع اسکوترهای برقی به عنوان بهترین نوع اسکوتر برقی برای افراد زیر ۱۸ سال شناخته می شود.

مهم ترین نکته در مورد سرعت اسکوتر که باید قبل از خرید آن باید مد نظر داشته باشید، این است که شما این اسکوتر برقی را برای چه کسی انتخاب می کنید، چون در صورتی که اسکوتر برقی با سرعت بسیار داشته باشید و توانایی کنترل آن را نداشته باشید، ممکن است اتفاقات جبران ناپذیری داشته باشید.

۵: مسافت طی شده

می خواهید چه مسافتی را با اسکوتر برقی طی کنید؟ در نظر بگیرید که از هاوربرد برای مسافرت یا سرگرمی استفاده می کنید یا خیر. این می تواند در تعیین اینکه هاوربرد مناسب شما است یا نه بسیار حیاتی است.

بسیاری از اسکوترهای برقی با یک بار شارژ کامل می توانند مسافتی در حدود ۵ تا ۱۱ کیلومتر را با یک بار شارژ طی کنند، البته انوع بسیاری هم وجود دارند که مسافتی در حدود ۲۰ کیلومتر را می توانند با یک بار شارژ هم طی کنند.

 

اسکوتر اورجینال برقی

۶: قد و وزن راننده اسکوتر برقی

علاوه بر موارد مهمی که باید هنگام اسکوتر اورجینال مد نظر داشته باشید، باید این نکته را هم مد نظر داشته باشید که هر یک از اسکوترهای برقی محدودیت هایی در مورد وزن دارند. اکثر اسکوترهای برقی می توانند تا ۱۲۰ کیلوگرم را تحمل کنید ولی قبل از خرید اسکوتر برقی خودتان از محدودیت وزن آن آگاه شوید. البته همانطور که در نوشته های قبلی بیان کردیم، وزن فرد استفاده کنند و شیب زمین تاثیر مستقیمی بر میزان مصرف باتری دارد، یعنی هر چه وزن و شیب افزایش پیدا کند، شارژ باتری زودتر تمام می شود.

۷: وزن اسکوتر برقی

وزن اسکوتر برقی یکی از مهم ترین پارامترهایی است که هنگام آن باید مد نظر داشته باشید. برخی از اسکوترهای برقی وزنی در حدود ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم و حتی بیشتر وزن دارد و حمل آن برای هر کسی مقدور نیست. در صورتی که شما اسکوتر برقی را برای فرزند کوچک خودتان تهیه می کنید، بهتر است اسکوترهایی را تهیه کنید که حداقل وزن داشته باشد که حمل و نقل آن برای شما یا فرزند دلبندتان مقدور باشد.

البته شما می توانید از کیف های مخصوص حمل اسکوتر برقی خودتان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: کیف اسکوتر برقی: خانه ای امن و مطمئن برای اسکوتر با ارزش شما

۸: سطحی که رانندگی خواهید کرد

با توجه به سطحی که رانندگی خواهید کرد، باید اسکوتر اورجینال متناسب با نیازتان را انتخاب کنید. اسکوترهای برقی به صورت کلی در ۳ اندازه اصلی ۶.۵ ، ۸ و ۱۰ اینچی وجود دارند. هر نوع اندازه و چرخ اسکوتر برقی شرایط مخصوص به خود را دارد.

اسکوترهای برقی با چرخ های کوچک تر برای سطوح صاف مناسب هستند و هر چه اندازه چرخ اسکوتر برقی بزرگ تر شود، می توان برای سطوح ناهموار استفاده کرد.

برای نمونه اسکوترهای ۶.۵ اینچی برای سطح هموار یا برای استفاده در فضای داخلی مناسب هستند. اسکوترهای ۸ اینچی برای سطوح نسبتاً شیب دار مناسب هستند و ممکن است در بالا رفتن از تپه های شیب دار دچار مشکل شوند. اسکوترهای ۱۰ اینچی یا آفرود برای زمین های ناهموار فوق العاده هستند.

۹: قوانین محلی

در برخی از کشورهای دنیا استفاده از اسکوترهای برقی محدودیت های مخصوص به خود را دارد. برای نمونه در سال ۲۰۱۶ شهر نیویورک، حمل اسکوترهای برقی را در مترو، قطار و اتوبوس را ممنوع کرد و به طبع آن برخی از شهرها از این امر پیروی کردند.

هر چند در ایران محدودیت چندانی در این زمینه وجود ندارد ولی ممکن است با توجه به افزایش تردد آن، در آینده با محدودیت های از طریق نیروی انتظامی یا پلیس راهور یا سایر ارگان ها مواجه شویم.

۱۰: امکانات اضافی

در صورتی که مشکلی با پرداخت پول اضافی و دریافت خدمات بیشتر ندارید، این بخش می تواند برای شما جذاب باشد. برای نمونه شما می توانید اسکوتر اورجینال و باکیفیتی را انتخاب کنید که قابلیت همسازی با گوشی تان را داشته باشد و بتوانید هنگام رانندگی به موسیقی گوش بدهید.
امروزه اسکوترهای برقی امکانات بسیار زیادی پیدا کرده اند، برای نمونه کروز کنترل، امکانات مختلف مانند امنیت راننده و خود اسکوتر برقی و … وجود دارد که شما می توانید براساس نیاز خود از این اسکوترهای هوشمند خریداری کنید.

 

خرید اینترنتی اسکوتر اورجینال

۱۱: قیمت

از هر چه بگذریم، سخن قیمت خوشتر است! این پارامتر در ایران بسیار مهم است، چون با توجه به افزایش قیمت ارزهای خارجی قیمت های اجناس با کیفیت خارجی مانند اسکوترهای برقی افزایش پیدا کرده است. شما باید سعی کنید در وهله اول نیاز خودتان را مشخص کنید و سپس میزان بودجه خودتان را مشخص کنید و سپس اقدام به بررسی و انتخاب فروشگاه های مختلف بکنید.

۱۲: فروشگاه های معتبر

خرید از فروشگاه های معتبر مهم ترین اصل برای خرید اسکوتر اورجینال است. شاید شما سایر موارد ذکر شده در این نوشته را آشنا نباشید ولی کافی است تا شما یک فروشگاه معتبر انتخاب کنید و از فروشنده باانصاف درخواست کنید تا شما را راهنمایی کند. در اینصورت شما خواهید توانست اسکوتر مناسب خودتان را خریداری کنید.

تمام محصولات موجود در فروشگاه تهران اسکوتر دارای گارانتی پارسیان است و شما می توانید از همکاران فروش ما درخواست ضمانت نامه و گارانتی محصولات را دریافت کنید. خبر خوب در مورد محصولات تهران اسکوتر این است که تمام محصولات را می توانید به شرط خریداری کنید و از شرایط ۷ روز گارانتی تعویض رایگان بهره مند شوید.

در صورت تمایل برای خرید یا مشورت با همکاران فروش و متخصص ما می توانید با شماره تلفن مندرج در سایت تماس حاصل کنید و از راهنمایی های آنها بهره مند شوید.

با اقتباس از

gotrax