ایمن‌ترین هاوربرد موجود در بازار در سال ۲۰۱۸ کدام است؟

ایمن‌ترین هاوربرد موجود در بازار در سال ۲۰۱۸ کدام است؟

ایمن‌ترین هاوربرد

اسکوترهای برقی یا همان هاوربردها به‌ صورت فزآینده‌ای در حال تبدیل شدن به ‌یکی از محبوب‌ترین وسایل نقلیه‌ی حال حاضر شده‌اند. این ابزارهای سرگرم کننده یک حالت جدید از حمل و نقل را برای ما فراهم می‌کنند که جزء وسایل نقلیه‌ی شخصی حساب می‌شود، اما مضرات وسایل نقلیه‌ی سنگین و سوختی را ندارد. آنچه که از ابتدای ورود این وسایل نقلیه به ‌بازار ذهن ما را به ‌خود مشغول کرده است، امنیت و ایمنی این وسایل می‌باشد. انواع مختلفی از اسکوترهای برقی امروزه در بازار وجود دارند و این می‌تواند انتخاب شما را کمی سخت کند. شما باید حداکثر تلاش کنید تا ایمن‌ترین هاوربرد مورد نیاز خود را شناسایی و خریداری کنید. چرا که انتخاب از میان این همه اسکوتر برقی می‌تواند سخت باشد. به‌ شما توصیه می‌کنیم برخی از ویژگی‌های مهمی که در خرید همه‌ی اسکوترهای برقی یا سایر وسایل نقلیه این‌گونه می‌تواند مهم باشد را مد نظر داشته باشید. بسیاری از این ویژگی‌ها می‌توانند بسیار ساده و پیش پا افتاده اما در عین حال بسیار هم مهم باشند. منظور ما از ویژگی‌های مهم چیزهایی مانند:

  • سرعت بالا
  • میزان مسافت طی شده
  • زمان شارژ باتری
  • ویژگی‌های ایمنی
  • کنترل و سهولت استفاده
  • تنظیمات و ویژگی‌های اضافه

از آنجایی که می‌دانید سرعت متوسط اکثر اسکوترهای برقی می‌تواند تا ۸ کیلومتر بر ساعت بالا برود. اما باید بدانید با توجه به ‌قدرت و کارخانه‌ی سازنده‌ی این اسکوترهای برقی، این سرعت می‌تواند خیلی بیشتر یا کمتر از این میزان هم باشد. به ‌طور معمول و استاندارد انتظار می‌رود که یک باتری بعد از شارژ شدن ۲ تا ۳ ساعت برای شما بدون نیاز به‌ شارژ مجدد کار کند. به‌ یاد داشته باشید این وسایل به ‌معنای جایگزین کامل برای حمل و نقل فعلی شما نیستند، آنها عموماً برای سفرهای کوتاه مدت یا رفت و آمدهای روزانه و تفریحی به ‌کار می‌روند. به‌ همین علت است که عموماً بیشتر از دو ساعت نمی‌توانند بدون شارژ دوام بیاورند. به ‌یاد داشته باشید این ساعت‌ها هم می‌توانند به ‌مانند میزان سرعت اسکوتر برقی متغیر باشند که آن هم بستگی به ‌موارد زیادی از جمله زمینی دارد که شما در روی آن اسکوتر برقی خود را می‌رانید. باید بدانید که اگر باتری اسکوتر برقی شما تمام شد، شما باید تا شارژ مجدد و البته کامل آن صبر کنید؛ همین‌طور به ‌یاد داشته باشید شارژ مجدد باتری اگر به ‌صورت کامل انجام نشود باعث آسیب به ‌خود باتری و در نتیجه به‌ کل سیستم اسکوتر برقی شما خواهد شد. به ‌طور خلاصه حدس زده می‌شود شما بعد از هر دوره‌ی رانندگی با اسکوتر برقی نیاز به ‌شارژ آن خواهید داشت. در این میان باید بدانید که ویژگی‌هایی مانند ایمنی هم از ویژگی‌های بسیار مهمی است که شما باید در هنگام خرید و انتخاب ایمن‌ترین هاوربرد در نظر داشته باشید. به‌ شما توصیه می‌کنیم در هنگام خرید ایمن ترین هاوربرد هم حتی به ‌داشتن گواهینامه‌ی بین المللی ۲۲۷۲ که از طرف ایالات متحده‌ی آمریکا صادر می‌شود بسیار حساس باشید. وجود این گواهی‌نامه به ‌شما کمک می‌کند تا در امر ایمنی از اطمینان خاطر بیشتری برخوردار باشید. از سایر ویژگی‌های ایمنی می‌توان به ‌شاخص‌های باتری یا خودکار بودن سیستم خاموش در هنگام تمام شدن باتری اشاره کرد. با وجود این سیستم وقتی که دستگاه شما در هنگام رانندگی باتری تمام می‌کند شما خواهید توانست توقف ایمنی را تجربه کنید، چرا که دستگاه به ‌صورت هوشمند وقتی با کمبود باتری مواجه می‌شود از سرعت خود کم کرده و به ‌صورت استاندارد می‌ایستد، این کار باعث می‌شود که باتری شما و دستگاه اسکوتر‌تان آسیب کمتری ببیند. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در ایمنی اسکوترهای برقی می‌تواند موثر باشد، حالت آماتور یا تازه کار در استفاده از این وسیله‌ی نقلیه می‌باشد، به ‌طور کلی برای یادگیری سواری با اسکوتر برقی شما نیاز به ‌تخصص بالایی ندارید، کافی است که حرکت بدن خود را به‌ طرف عقب یا جلو با حرکت اسکوتر برقی خود هماهنگ کنید. داشتن حالت مبتدی و آماتور در دستگاه‌های اسکوتر برقی باعث می‌شود که در هنگام شروع، دستگاه شما از سرعت بسیار بالایی برخوردار نباشد و همین امر باعث می‌شود که شما بتوانید اسکوتر برقی خود را در ابتدای حرکت بیشتر کنترل کنید. ما در اینجا سعی می‌کنیم چند نمونه از ایمن‌ترین هاوربرد را که در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده‌اند به‌ شما معرفی کنیم، شاید بتوانید در انتخاب اسکوتربرقی مورد نظرتان دچار مشکلات کمتری شوید.

بیشتر بخوانید: چه نکاتی را باید در خرید هاوربرد ایمن مد نظر داشته باشید.

۳ مورد از ایمن‌ترین هاوربرد موجود در بازار در سال ۲۰۱۸

 ۱. هاوربرد  Halo Rover

باید بدانید که این اسکوتر برقی ترکیبی از ایمنی و دوام می‌باشد که اغلب با عملکرد بالای خود توانسته جایگاه خوبی را در بین علاقه‌مندان به ‌اسکوتر برقی و همین‌طور صنعت این نوع دستگاه‌ها به ‌دست بیاورد. دارای قاب آلومینیومی بسیار بادوام و همین‌طور شاسی محافظ می‌باشد. دارای چرخ‌های ۸.۵ اینچی با ظاهری بسیار زیبا می‌باشد. در مقابل ضربات احتمالی مقاوم‌تر از بقیه‌ی هم‌نوعان خود عمل می‌کند. این اسکوتر برقی به ‌گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند در تمامی سطوح از جمله سطح‌های ناهموار یا جاهای با شیب زیاد هم حرکت کند. مهم‌ترین مسئله هم این است که دارای گواهی‌نامه‌ی بین المللی ۲۲۷۲ از ایالات متحده آمریکا می‌باشد. داشتن این گواهی‌نامه می‌تواند به ‌شما اطمینان خاطر بدهد که دستگاه شما از خطر انفجار یا داغ شدن یا حتی آتش سوزی به ‌دور است. این نوع اسکوتر برقی با یک ضمانت‌نامه‌ی ۱۲ ماهه به ‌فروش می‌رود که داشتن همین ضمانت‌نامه باعث می‌شود که افراد بسیار زیادی به ‌این نوع برند اعتماد کنند. از سایر ویژگی‌های مناسب موجود در این دستگاه می‌توان به ‌برنامه‌ی تلفن همراه، قابلیت بلوتوث، بدنه‌ی قوی و همین‌طور چرخ‌های با کیفیت اشاره کرد.

 ۲. هاوربرد اپیکو یا EPIKGO

این هاوربرد نیز یکی از ایمن‌ترین هاوربرد موجود در بازار است. این هاوربرد مخصوص استفاده در فضاهای خشن و زمین‌هایی با سطوح نامناسب می‌باشد. مخصوصاً چرخ‌های این اسکوتر برقی به‌ گونه‌ای طراحی شده‌اند که بیشتر از اینکه روی سطح صاف بتوانند راه بروند برای رانندگی روی سطوح خشن و ناهموار مناسب هستند. دارای دو موتور قوی با باتری هوشمند می‌باشد که با چرخ‌های ۸.۵ اینچی خود هنوز هم جزء اسکوترهای برقی سبک وزن به ‌حساب می‌آید. هم‌چنین دارای رنگ‌های مختلف و جذابی است که می‌تواند تمام گروه مخاطبین را راضی نگه دارد. از سایر مزایای این اسکوتر برقی می‌توان به‌ قدرت حرکت در شیب ۱۸ درجه و بالاتر اشاره کرد. دارای باتری بسیار قوی است که به‌ طور متوسط می‌تواند ۱۰ مایل را بدون نیاز به‌ شارژ مجدد برای شما تضمین کند و همین‌طور کمتر از دو ساعت لازم دارد تا بتواند دوباره باتری خود را به‌ صورت کامل شارژ کند، که این زمان شارژ در مقایسه با سایر باتری‌هایی که در حدود ۴ تا ۸ ساعت برای شارژ نیاز دارند بسیار زمان مناسبی می‌باشد. با توجه به ‌این همه امکانات خوبی که این اسکوتر برقی دارد و یکی از ایمن‌ترین هاوربرد موجود در بازار به‌ حساب می‌آید، باید بگویم دارای قیمت تقریباً مناسبی هم است که قیمت اسکوتر برقی می‌تواند ما بین ۵۰۰ دلار تا ۸۰۰ دلار تغییر کند. دارای گواهی‌نامه‌ی بین المللی ۲۲۷۲ می‌باشد که بیشتر از حدود ۵۰ نوع آزمایش را با موفقیت پشت سر گذاشته است. در نهایت باید بگوییم اگر شما از آن دسته از افراد هستید که ترجیح می‌دهید در سطوح ناهموار با سرعت زیاد در میان زمین‌های ناهمواری مانند جنگل یا چمن عبور کنید به ‌شما پیشنهاد می‌شود تا هاوربرد اپیکو را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: آیا هاوربردها ایمن هستند؟ 

ایمن‌ترین هاوربرد

 ۳. هاوربرد SURFUS

یکی دیگر از گزینه‌هایی است که در میان ایمن‌ترین هاوربرد سال ۲۰۱۸ می‌توان با خیال راحت به ‌آن اشاره کرد. SURFUS در رنگ‌های مختلف و در محدوده‌ی قیمت تقریباً مناسب یکی از مدل‌های در دسترس و این موجود در بازار می‌باشد. باید بدانید که یکی از اسکوترهای برقی محکم و ضد ضربه‌ای است که در میان سایر اسکوترهای برقی در بازار خودی نشان می‌دهد. دارای دکمه‌ی استفاده آماتور می‌باشد و کار با آن بسیار راحت است. سیستم کنترل هوشمند آن به ‌شما این اعتماد به ‌نفس را می‌دهد که همیشه در هنگام رانندگی کنترل دستگاه و وسیله‌ی نقلیه با خود شما می‌باشد. شما با این اسکوتر برقی می‌توانید با سرعتی تقریباً نزدیک به‌ ۱۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کنید. که در مقام مقایسه با سرعت سایر اسکوترهای برقی قوی در بازار کمی پایین‌تر می‌باشد. اما باید بدانید سرعت‌های پایین می‌تواند صرفه جویی بیشتری در باتری داشته باشد. پوسته بیرونی یا قسمت بیرونی این اسکوتر برقی از پلاستیک بسیار سبک وزن می‌باشد، اما در عین حال از مقاومت بسیار زیادی هم برخوردار است. اما اگر از آن دسته از افراد هستید که در مقابل خراش‌های کوچک حساس است باید به‌ شما بگوییم که بهتر است از پوسته‌های حفاظتی استانداری که برای این دستگاه‌ها طراحی شده است استفاده کنید. این هاوربرد کاربردی و ایمن دارای گواهی‌نامه‌ی بین المللی ۲۲۷۲ از ایالات متحده آمریکا می‌باشد. دارای چراغ‌های ال‌ای‌دی آبی روشن است تا مردم و سایر رانندگان بتوانند شما را در هنگام رانندگی در شب تشخیص بدهند.

بیشتر بخوانید: امنیت اسکوترهای برقی

وب‌سایت تهران اسکوتر افتخار دارد که انواع اسکوتر برقی هوشمند را با کیفیت بالا و قیمت مناسب را برای مشتریان تهیه کند. ما از سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت کرده‌ایم و به عنوان اولین شرکت واردکننده و فروشنده تخصصی اسکوتر در ایران، توانسته‌ایم رضایت مشتریان خود را جلب کنیم.

تمام اسکوترهای موجود در فروشگاه تهران اسکوتر دارای گارانتی پارسیان اسکوتر است و شما می‌توانید از ۷ روز خدمات تعویض نیز بهره‌مند شوید.

منبع: toptenthebest