تعمیر اسکوتر برقی، زمانی که اسکوتر برقی روشن نمی‌شود چه کاری باید انجام دهیم

تعمیر اسکوتر برقی، زمانی که اسکوتر برقی روشن نمی‌شود چه کاری باید انجام دهیم

کار نکردن اسکوتر برقی بسیار ناراحت کننده است. این وضعیت در صورتی که اسکوتر برقی کاملاً نو بوده و به درستی کار نکند بدتر هم می ‌شود. در اینجا چند نکته درباره تعمیر اسکوتر برقی آورده شده است تا به شما کمک کند اسکوتر برقی خود را مجدداً به کار بیندازید.

چرا اسکوتر برقی من روشن نمی ‌شود؟

۱- شارژر ممکن است از کار افتاده باشد.

۲- ممکن است شارژر به درستی متصل شده نباشد.

۳- باطری ممکن است از کار افتاده باشد.

۴- ممکن است مادربورد از کار افتاده باشد.

۵- ممکن است یک سیم در داخل اسکوتر برقی قطع شده باشد.

۶- ممکن است اسکوتر برقی شما نقصی داشته باشد که باعث خطا در سیستم شده باشد.

زمانی که اسکوتر برقی روشن نمی‌ شود، چطور می‌‎توانید اقدام به تعمیر اسکوتر برقی مان کنیم؟

اسکوتر برقی شما به طور کامل شارژ شده و آماده حرکت است، اما زمانی که آن را روشن می ‌کنید یا روشن شده و پس از چند دقیقه باطری آن کاهش می‌ یابد و یا اصلاً روشن نمی‌ شود. اینها برخی نکات هستند که شما می ‌توانید برای تعمیر اسکوتر برقی خود انجام دهید.

شارژ اسکوتر برقی را بررسی کنید.

شارژر را مجدداً وصل کنید. آیا چراغ روی شارژر سبز می ‌‌ماند یا قرمز می ‌شود؟ اگر سبز بماند، شارژر فکر می‌ کند که باطری کامل پر است. اگر پس از دقیقه چراغ قرمز شد و مجدداً پس از اتصال شارژر سبز شد نشان دهنده این است که شارژر شما مشکلی پیدا کرده است. از دوستان خود بخواهید که شارژر اسکوتر خود را به شما قرض دهند و آن را مجدداً امتحان کنید. اگر دوباره همان اتفاق افتاد نشان دهنده این است که مشکلی در مادربورد یا باطری اسکوتر برقی وجود دارد. اگر چراغ شارژر قرمز شد و برای چندین دقیقه قرمز ماند نشان دهنده این است که شارژر به درستی کار نمی‌ کند. اجازه دهید اسکوتر برقی شارژر شود تا اینکه چراغ روی آن سبز شود. اگر شارژر به درستی کار نکند حدود ۲  ساعت طول می‌ کشد تا باطری کاملاً شارژ شود.

اتصال شارژر اسکوتر برقی را چک کنید.

اما شرایط مشابهی نیز موجود دارد که  همانند مورد قبلی است. گاهی اوقات زبانه موجود در درگاه ورودی شارژر بر روی اسکوتر برقی به اندازه کافی بزرگ نیست و بنابراین ممکن است شارژر به اسکوتر برقی خود متصل کرده باشید ولی اتصال به درستی برقرار نشده باشد. در این شرایط با وجود اینکه شارژر متصل است ولی اسکوتر شارژ نمی‌ شود. برای بررسی این مشکل شارژر را جدا کرده و به داخل درگاه شارژر نگاهی بیندازید. باید ۳  عدد خار و یک زبانه وجود داشته باشد. حالا به سیم اتصال شارژر نگاه کرده و سوراخ‌ های روی آن را دقیقاً با خارهای درگاه شارژر هم راستا کنید.

بیشتر بخوانید:  چگونه می توانید خودتان اسکوتر برقی را تعمیر کنید؟ (۱۲ مشکل و راه حل رایج)

شارژر را متصل کرده و ببیند چه اتفاقی می‌ افتد. اگر چراغ قرمز شد و همچنان قرمز ماند احتمالاً تمام مشکل همین بوده است. زبانه موجود در داخل شارژر بدین منظور است که مانع از اتصال اشتباه شارژر شود اما ممکن است شرکت سازنده شارژر با شرکت سازنده اسکوتر متفاوت باشد و لذا ممکن است همه چیز با هم هماهنگ نباشد. خبر خوب اینکه اتصال اشتباه شارژر باعث آسیب دیدن یا هر مشکل دیگری در اسکوتر برقی نمی‌ شود. درگاه شارژ دارای سه خروجی است اما تنها به ۲ عدد آنها سیم متصل است، لذا اتصال اشتباه شارژر مشکلی را ایجاد نمی ‌کند. تنها مطمئن شوید که شارژر را به درستی متصل کرده ‌اید، احتمالاً رعایت این نکته مشکل را حل خواهد کرد.

باتری اسکوتر برقی را چک کنید.

اگر مشکلی در شارژر وجود نداشت احتمالاً مشکل در داخل اسکوتر برقی است. شما می ‌توانید با برداشتن درپوش پایینی به راحتی به باطری دسترسی یابید. در هر طرف اسکوتر ۷ الی ۹ پیج وجود دارد که باید باز کنید. سپس محل باطری را پیدا کنید. باطری معمولاً در داخل یک محافظ پلاستیکی آبی رنگ قرار گرفته است و بزرگ ترین جز در داخل اسکوتر برقی است.

 

تعمیر اسکوتر برقی

 

باطری داری ۲ درگاه ورودی است که باید اتصالات آن را جدا کرده و ولتاژ باطری را با ولتمتر بررسی کنید. باطری کاملاً شارژ شده دارای ولتاژ ۳۶ الی ۴۲ ولت است. اگر ولتاژ کمتر از این مقدار باشد و شارژر به درستی متصل شده باشد نشانه این است که به باطری جدیدی نیاز دارید.

مادربورد اسکوتر برقی را چک کنید.

در صورتی که شارژر و باطری به درستی کار کنند، احتمالاً مشکل از مادربورد است. تشخیص اینکه مشکل از مادربورد است، با روش حذف ممکن است، هر چند تشخیص اینکه روشن نشدن اسکوتر برقی، نتیجه معیوب بودن مادربورد است، مشکل است، اما این نکته را مد نظر داشته باشید که مشکل در مادربورد به عنوان دومین مشکل از نظر میزان احتمال وقوع است. راه حل هایی که در ادامه اشاره می ‌شود را انجام دهید، اگر مشکل حل نشد تعویض مادربورد گام بعدی در حل کردن مشکل روشن نشدن اسکوتر برقی خواهد بود.

سیم کشی داخلی اسکوتر برقی را چک کنید.

نگاهی به سیم کشی داخل اسکوتر برقی بیندازید و به سیم ‌های درگاه شارژر و محل اتصال آنها به مادربورد دقت کنید. مطمئن شوید که سیم ‌ها درست متصل شده باشند. همچنین بهتر است که این سیم ‌ها را قطع کرده و مجدداً وصل کنید و ببیند آیا  اسکوتر شارژ می ‌شود؟ اگر همه چیز درست بود تنها یک کار را باید قبل از تعویض مادربورد انجام دهید.

 

تعمیر اسکوتر

علائم هشدار دهنده خرابی اسکوتر برقی را چک کنید.

علائم هشدار دهنده خرابی در اسکوتر برقی را چک کنید ( چراغ چشمک زن). اگر نمی ‌دانید که چگونه این علائم هشدار دهنده را پیدا کنید با سرویس کار تماس گرفته و بخواهید که علائم هشدار دهنده خرابی را چک کند. اگر اسکوتر برقی علائم هشدار دهنده خرابی نشان داد باید توسط تعمیرکار تعمیر شود تا مشکل اسکوتر شما برطرف شود.

 

تعمیر هاوربرد

 

در صورتی که اسکوتر شما روشن نمی شود و تمام نکته های مورد نظر در این نوشته را هم انجام دادید، بهتر است برای تعمیر اسکوتر برقی خودتان به یک فروشگاه معتبر و متخصصان این حوزه مراجعه کنید.

همکاران ما در تهران اسکوتر آماده هستند تا شما را در زمینه خرید انواع اسکوتر برقی، تعمیر اسکوتر و خرید لوازم جانبی راهنمایی کنند. در صورت نیاز می توانید به فروشگاه فیزیکی ما در سعادت آباد مراجعه کنید یا اینکه از طریق شماره های داخل سایت با همکاران ما ارتباط برقرار کنید.

منبع:

canadahoverboardreviews