۱۰ نکته آموزش کار با اسکوتر هوشمند

آموزش کار با اسکوتر هوشمند

هر شخص در زندگی روزمره خود مسیرهای متنوعی اعم از مسافت‌های طولانی یا کوتاه را جهت امور مختلفی مانند رفت‌وآمد به مسیر کار، تفریح، خرید، مسیرهای کوتاه شهری، طی مسیرهایی که جزیی از کار هستند مانند سرویس‌دهی در رستوران و … انجام می‌دهد. در حمل‌ و نقل شهری مدرن، ابزارهای به روز جدیدتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. ابزارهایی که متناسب با حمل‌ونقل مدرن و ترافیک شهری است. یکی از این ابزارها که هم از سوی کاربران مورد قبول واقع شده است و هم سازندگان مختلفی وارد این حوزه شده‌اند و تحقیقات بسیار زیادی را انجام می‌دهند، اسکوتر است. اسکوترهای برقی توانسته است، تحول عظیمی در سال‌های اخیر به وجود بیاورند، به صورتی که با استقبال بسیار خوبی از سوی کاربران مواجه شده است. هم‌زمان با گسترش این وسیله، آموزش کار با اسکوتر هوشمند و سایر انواع اسکوترها از دغدغه استفاده‌کنندگان این وسیله بسیار هیجان‌انگیز و کاربردی است.

در این نوشته قصد داریم به صورت گام به گام آموزش کار با اسکوتر هوشمند را آموزش ‌دهیم.

۱- سوئیچ روشن کننده‌ی اسکوتر برقی هوشمندتان را بچرخانید تا دستگاه روشن شود. صفحه‌ی نمایش باطری را کنترل کنید تا در حالت نرمال باشد، اگر از شارژ باطری اسکوتر هوشمند و برقی شما فقط یک سلول یا یک واحد باقی مانده باشد، لطفاً قبل از استفاده از وسیله‌ی خود اجازه بدهید باطری آن بطور کامل پر گردد.

۲- بعد از روشن کردن اسکوتر برقی هوشمند خود، برای مدت زمان سه ثانیه صبر کنید تا ژیروسکوپ یا ترازنما به حالت تعادل و بالانس خود برسد.

۳- بعد از روشن کردن و سپری شدن زمان سه ثانیه‌ای و کنترل دنده‌ی محافظِ کاوردار، پای راست روی پدال راستی قرار می‌گیرد و قسمت تخت اسکوتر بالانسی هوشمند در نقطه‌ی مقابل پای راست و در سمت بالا قرار می‌گیرد، فشار زانو به طرف عقب و کمی پایین باعث می‌شود اسکوتر خود بالانس حرکت کند، این کار را ادامه دهید و تکرارش کنید، شما می‌توانید ماهرانه تعادل خودتان را روی صفحه‌ی اسکوتر خود بالانس‌تان کنترل کنید. حالا برای ادامه آموزش کار با اسکوتر هوشمند باید گام بعدی را انجام دهید.

۴- قبل از قرار دادن پای چپ‌تان روی اسکوتر هوشمندتان، باید کمی خود را به جلو خم کنید تا مانع از کم شدن سرعت دو چرخ جلویی وسیله گردید، دقت کنید تا زمانی‌که وسیله‌ی نقلیه‌ی خود بالانس شما در حالت سکون باشد و یا بدن‌تان تعادل کافی نداشته باشد، پای راست را روی پدال راست نگذارید، برای اینکه اسکوتر خودبالانس‌تان را به حرکت درآورید قوانینی شبیه رانندگی با دوچرخه لازم است.

۵-  روی صفحه‌ی اسکوتر هوشمندتان، بدن را کمی به جلو خم کنید تا پاها صاف بیاستند، چانه را بالا بگیرید و مستقیم به جلو نگاه کنید( برای نگاه کردن به اسکوتر الکترونیکی خود به طرف پایین خم نشوید). با استفاده از بازوهای باز تعادل خود را به دست بیاورید، به آرامی انگشت شصت پای خود را فشار دهید، کمی به سمت جلو، حالا بیشتر و بیشتر اینکار را انجام دهید. در ابتدا کمی کج خواهد شد، شما براحتی در زمانی کمتراز نیم ساعت احساس خواهید کرد که آموزش کار با اسکوتر هوشمند را یاد گرفته‌اید، و یک ساعت بعد با خیال راحت می‌توانید ماهر شوید و اسکوتر هوشمند خودتان را برانید.

آموزش کار با اسکوتر هوشمند

۶- ممکن است که هنگام تمرین، پاهای شما کمی متورم شده و احساس درد ‌کنید، علت این اتفاق این است که افراد تازه‌کاری که به تازگی از اسکوترهای هوشمند استفاده می‌کنند، در ابتدای کار کمی عصبی هستند، این مورد باعث می‌شود تا پاها در اثر اصطکاک ناشی از صفحه‌ی هوشمند بالانس کمی گرفته شده‌اند، که این  یک پدیده‌ی کاملاً نرمال است و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد و با تمرین و تکرار ظرف دو یا سه روز آینده از بین خواهد رفت، با تکنولوژی پیشرفته‌ی رانندگی، ماهیچه‌ی ساق پا به چرخ‌های اسکوتر خود بالانس نزدیک نخواهد شد و پدیده‌ی اشاره شده در بالا- گرفتگی عضلات پا- دیگر اتفاق نخواهد افتاد.

۷- هنگام استفاده اسکوتر هوشمند، اگر می‌خواهید سرعت‌تان را کم کنید و یا بایستید، با خم شدن و یا فشار انگشت شصت پا، اسکوتر بالانسی هوشمند شما سرعتش کم خواهد شد و یا بطور کامل خواهد ایستاد، به عقب خم شدن و یا فشار محکم‌تر انگشت شصت، باعث کاهش تندتر سرعت وسیله ی نقلیه‌ی هوشمند شما خواهد شد. هنگام راندن به جلو و یا عمل ترمز، چون اندازه‌ی این وسیله زیاد بزرگ نیست برای همین نمی‌افتد و شما هم زمین نمی‌خورید.

۸-  باطری‌های اسکوترهای هوشمند و خود بالانس و همین‌طور پنل کنترل کننده‌ی آنها دارای محدوده‌ی سرعتی کیلومتر بر ثانیه هستند، پس به شتاب گرفتن ادامه ندهید زیرا بیشتر از حد مجاز سرعت گرفتن خطرناک خواهد بود.

۹-  اگر نشانگر باطری اسکوتر هوشمند شما فقط دو سلول را نشان می‌دهد، برای جلوگیری از خطرات احتمالی بهتر است در مسیر سراشیبی حرکت نکنید.

۱۰- در آخرین گام آموزش کار با اسکوتر هوشمند در نظر داشته باشید که بعد از رانندگی، لطفاً اسکوتر هوشمند خود را دوباره شارژ کنید و اجازه دهید تا دو ساعت بعد از اتمام شارژ هم در همان حالت باقی بماند( این کار برای شارژ چهار چراغ و داشتن روشنایی کامل توصیه می‌شود). به یاد داشته باشید که دستگاه را هم از پریز در بیاورید، این کار نه تنها باعث می‌شود باطری شما آسیب نبیند، بلکه مانع از آسیب دیدن باطری در مواقع حوادث امنیتی می‌شود.(حوادثی مثل آتش سوزی، انفجار، نوسانات برقی و موارد دیگر). وقتی حس کردید دمای اسکوتر خود بالانس شما خیلی بالاست، لطفاً از آن استفاده نکنید.

نکات بیان شده درباره آموزش کار با اسکوتر هوشمند، مطالب کلی هستند که برای شما تهیه شده است. در نظر داشته باشید می‌توانید با تهیه اسکوتر هوشمند از مراکز معتبر علاوه بر اطمینان از کیفیت محصولات، از خدماتی نظیر پشتیبانی و قیمت مناسب نیز بهره‌مند شوید. وب‌سایت تهران اسکوتر به عنوان واردکننده و فروشنده انواع مختلف مدل‌های هوشمند، اسکوتر برقی، اسکوتر اسمارت و هاوربرد می‌باشد که دارای گانتی و خدمات پس از فروش می‌باشد. شرکت تهران اسکوتر به عنوان اولین وارد کننده اسکوتر از شرکت‌های چینی می‌باشد که می‌توانید به مراجعه به این وب‌سایت انواع اسکوتر را با قیمت مناسب و با خیال راحت بابت کیفیت محصولات خریداری کنید.

منبع: pataelectric.com