راهنمای خرید هاوربرد که باید قبل از خرید مطالعه کنید.

راهنمای خرید هاوربرد که باید قبل از خرید مطالعه کنید.

خرید هاوربرد

در حالی که تب و تاب خرید هاوربرد به اوج خود می ‌رسد، با چند برابر شدن تولیدکنندگان، پیدا کردن بهترین نوع اسکوتر برقی برای خرید اندکی دشوار شده است. بررسی های مختلف انجام شده ممکن است تصمیم شما برای خرید هاوربرد را چندین بار عوض کنند، اما در این مقاله به شما کمک می‌ کنیم تا اسکوتر برقی متناسب با نیازهای خود را انتخاب کنید. شما ۲ گزینه دارید، نخست خرید با یک قیمت توافقی از هرجایی که دوست دارید و سپس پرداخت هزینه‌های تعمیر و نگهداری. دوم، تحقیق کافی پیش از خرید قبل از اینکه یک جنس تقلبی با ظاهر زیبا را بخرید. اگر قصد خرید هاوربرد جدید را دارید، تنها نمی ‌توانید به شانس اکتفا کنید. شما باید مطمئن شوید که چه چیزی می‌ خواهید بخرید و بدین منظور باید معیارهای خود برای خرید هاوربرد مناسب خودتان را در نظر بگیرید.

نکاتی برای کسانی که اولین بار قصد خرید هاوربرد را دارند.

اگر می ‌خواهید برای اولین بار یک هاوربرد یا اسکوتر برقی خریداری کنید ما در این مسیر همراه شما هستیم. قبل از وارد شدن به بحث مواردی که باید در نظر داشته باشید، اجازه دهید نگاهی کوتاهی داشته باشیم بر دلایلی که چرا اسکوترهای برقی تا این اندازه محبوب شده‌ اند.

۱- دوستدار محیط زیست برای حمل و نقل: شما می ‌توانید در کمتر از چند دقیقه به سوپرمارکت رفته و وسائل مورد نیاز خود را بخرید، بعلاوه اینکه نیازی به سوخت گیری پرهزینه نیز نخواهید داشت.

۲- مقرون به صرفه بودن: اگر مسیر تردد روزانه خود به دانشگاه را در نظر بگیرید، این روش بسیار ارزان‌ تر از وسائل حمل و نقل عمومی است. هزینه ‌های تعمیر و نگهداری نیز در نظر گرفته شده است.

۳- قابل حمل بودن: با این وسیله کوچک و سبک دیگر نگران مسئله پارکینگ نباشید. یک کوله پشتی برای قرار دادن اسکوتر برقی کافی است.

بنابراین، این یک وسیله شگفت انگیز است، نه تنها برای کودکان بلکه برای بزرگسالان. سرمایه گذاری درست شما می‌ تواند در آینده ثمربخش باشد. بنابراین، اگر تصمیم به خرید هاوربرد برای خود یا کودک خود را دارید، باید اطلاعات بیشتری را کسب کنید تا بتوانید بهترین مورد برای خود را پیدا کنید.

کدام هاوربرد ایمن است؟

زمانی که یک راهنمای خرید را تهیه می‌ کنیم، ایمنی در اولویت اصلی است. موارد متعددی از تصادفات و آتش سوزی‌ ها به دلیل کیفیت ساخت ضعیف شرکت‌ های چینی مشاهده شده است. به خاطر کاهش قیمت، این شرکت ‌ها محصولات فاقد گواهی نامه ایمنی را به فروش می‌ رسانند که کیفیت بسیار پایینی دارد. اگر این سوال در ذهن شما ایجاد شده است که آیا اسکوترهای برقی ایمن هستند یا نه؟ به خواندن این مقاله ادامه دهید چرا که خبرهای خوبی داریم.

 

راهنمای خرید هاوربرد

اسکوترهای برقی که در مورد آنها صحبت می‌کنیم کاملاً تست شده‌اند.

بسیاری از محصولات موجود در بازار دارای گواهی نامه از طرف یک موسسه استاندارد مشهور تحت عنوان Underwriters Laboratory (UL) هستند. طبق گزارش کمیسیون ایمنی کالای مصرفی ( CPSC)، اسکوترهای برقی که در سال‌ها ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ آتش گرفته یا منفجر شده، دارای گواهی نامه نبوده و کیفیت پایینی داشته ‌اند. امروز شما می ‌توانید بهترین اسکوترهای برقی دارای گواهی نامه ایمنی را از فروشگاه‌ های اینترنتی یا فروشگاه ‌های محلی خریداری کنید. تنها کافی است برند آن را مشاهده کنید تا مطمئن شوید محصول گواهی نامه ایمنی دارد. موارد بسیاری وجود دارد که باید قبل از خرید هاوربرد بررسی کنید. مواردی نظیر ایمنی، سرعت، قیمت، ویژگی‌ های جانبی و وزن که باید مد نظر داشته باشید. ابتدا باید بدانید برای استفاده چه کسی اسکوتر برقی را می ‌خرید. ویژگی ‌های اسکوتر برقی برای استفاده کودکان متفاوت از اسکوتر برقی برای استفاده بزرگسالان است. بنابراین زمانی که راننده اسکوتر برقی مشخص شد، قادر خواهید بود ویژگی ‌های مورد نظر خود را تعیین کنید. اجازه دهید موارد اصلی در انتخاب اسکوتر برقی را بیشتر بررسی کنیم.

۱- ایمنی

ما به ایمنی شما و خانواده تان اهمیت می ‌دهیم. بنابراین تنها محصولات دارای گواهی نامه UL را در این مقاله ذکر می‌ کنیم. این یک استاندارد آمریکایی است که تست‌ های مختلف را اجرا کرده و پس از آن گواهی نامه UL را به باکیفیت‌ترین اسکوترهای برقی اعطا می ‌کند. حقیقت این است که اسکوترهای اولیه به دلیل داشتن کیفیت ساخت پایین آتش می‌ گرفتند. اما امروزه اسکوترهای برقی با مواد با کیفیت ساخته می‌ شوند و پس از گذراندن تست‌ های مختلف گواهی نامه ایمنی دریافت می ‌کنند.

۲- سرعت

مهم ترین عامل بعدی که باید در نظر گرفت سرعت است. چرا که نه! بالاخره سرعت تنها چیزی که همیشه آرزوی آن را داشتید. اکثر اسکوترهای برقی دارای سرعتی در حدود ۱۰ تا ۲۵ کیلومتر بر ساعت هستند. هاوربردهای که دارای سرعت بیش از ۱۶ کیلومتر بر ساعت هستند، جز محصولاتی با سرعت بالا به شمار می ‌روند. برندهایی نظیر Spaceboard، Robotturbo و Skque برخی از سریع ترین هاوربردها هستند که به ترتیب دارای حداکثر سرعت ۲۷، ۲۴ و ۲۰ کیلومتر بر ساعت هستند. این اسکوترها برای رانندگان ماجراجو و کسانی که قبلاً تجربه رانندگی را دارند، مناسب هستند. این هاوربردها برای رانندگی در فضای بیرون مناسب هستند. برای رانندگان تازه کار و فضای داخل خانه برندهای نظیر Swagtron, Powerboard و razor Hovertrax مناسب هستند. البته تصور نکنید این برندها سرعت پایینی دارند. رانندگی با سرعت ۹ کیلومتر بر ساعت با ارتفاع چند اینچ بالاتر از سطح زمین همانند مسابقه دادن با باد است. این اسکوترهای برقی به خوبی کار می‌ کنند و گاهاً در فضای بیرون یا زمین ‌های ناهموار عملکرد بهتری دارند.

۳- قیمت

واضح است که قبل از خرید هرچیزی به بودجه و توان مالی خود توجه خواهید داشت. ویژگی ‌های محصولی که با قیمت‌ های متفاوت خریداری می‌ کنید متفاوت خواهد بود. ما باید بهترین نوع اسکوترهای برقی را که با مناسب ‌ترین قیمت‌ ها در سطح جهان به فروش می‌ رسند را به شما نشان دهیم. در صورت تمایل می توانید به بخش فروشگاه سایت ما سر بزنید، تا بهترین محصولات با کیفیت جهان را با قیمت مناسب در آنجا مشاهده کنید.

۴- ویژگی‌ های جانبی

احتمالاً با فهمیدن این نکته که اسکوترهای برقی تنها از ویژگی حرکت کردن برخوردار نیستند تعجب خواهید کرد. آنها از ۲  ویژگی منحصر به فرد برخوردار هستند که از آنها را از سگوی قدیمی متمایز می ‌کند. اجازه دهید نگاهی به آنها بیندازیم

بلوتوث: امروزه بسیاری از مردم به دنبال هاوربردهای هستند که دارای بلوتوث باشند. در ابتدا این ویژگی تنها در مدل ‌های لوکس یا اسکوتر برقی لامبورگینی در دسترس بود. اما امروزه می ‌توان آن را در اغلب برندهای متداول مشاهده کرد. نظرتان در مورد رانندگی با اسکوتر برقی در صبح روز جمعه در حالی که به موسیقی مورد علاقه خود گوش می‌دهید چیست؟

چراغ LED: هرچند که این ویژگی در تمام هاوربردها وجود دارد، امروزه چراغ‌ های LED با رنگ ‌های متفاوت در جلو و عقب اسکوتر برقی نصب می ‌شوند تا حرکت جلو و عقب را متمایز کنند.

۵- وزن

اگر فرد سنگین وزنی هستید باید هاوربرد  مناسبی را خریداری کنید. برخی از اسکوترهای برقی قابلیت تحمل وزن تا ۱۳۶ کیلوگرم را دارد. بسیاری از محصولات استاندارد قابلیت تحمل وزن تا ۱۰۰ کیلوگرم را دارند. با این حال محصولاتی با قابلیت تحمل وزن بالا موجود هستند که قطعاً قیمت بالایی خواهند داشت. در صورتی که وزن شخص استفاده کننده ۱۰۰ کیلوگرم یا بیشتر است، قبل از استفاده به این نکته حتماً توجه کنید.

 

نکات خرید هاوربرد

چگونه یک هاوربرد مناسب بخریم؟

 سوالاتی بسیاری در مورد نحوه انتخاب و خرید  بهترین هاوربرد وجود دارد. پاسخ آن در دست خود شما است. هیچ کسی بهتر از خود شما نمی ‌تواند نیازهای واقعی شما را تعریف کرده و بهترین اسکوتر برقی را برای شما انتخاب کند. تنها کاری که باید بکنید این است که نیازمندی‌ های و ویژگی‌ های که به دنبال آن هستید را در هنگام خرید در نظر بگیرید. به غیر از آن چند نکته دیگر که باید به آن توجه کنید بدین ترتیب است.

اندازه چرخ

اندازه چرخ استاندارد اسکوتر برقی ۵/۶ اینچ است که برای افراد تازه کار بسیار مناسب است. برای رانندگی بر روی سطوح ناهموار نظیر تپه یا چمن باید هاوربردهای با چرخ‌ های ۸  اینچی و ۱۰  اینچی را انتخاب کنید. در شرایطی که رانندگی با این نوع اسکوترهای برقی در سطوح ناهموار بسیار راحت است، باید در ذهن داشته باشید که این نوع هاوربردها برای رانندگی در فضای داخلی مناسب نیستند. برای رانندگی در سطوح صاف یا برای آموزش رانندگی با هاوربرد بهتر است هاوربرد با چرخ ‌های ۵/۶ اینچی را انتخاب کنید.

مسافت قابل پیمایش

مسافت قابل پیمایش به مسافتی اطلاق می ‌شود که شما می ‌توانید بدون توقف و با باطری کاملاً شارژ شده بپیماید. این مسافت معمولاً بین ۱۲تا ۲۴ کیلومتر است. این مسافت یک مسافت ایده ال برای تفریح کردن است. با این حال ممکن است در برخی مدل  های بسیار گران قیمت این مسافت افزایش یابد.

مدت زمان شارژ شدن

توجه داشته باشید که زمان شارژ شدن برندهای مختلف متفاوت است و برندهای خوب زمان شارژ شدن کمتری دارند. با توجه به اینکه برای شارژ شدن اسکوتر برقی ۲ الی ۵/۲ ساعت زمان نیاز است، اگر برنامه خاصی دارید باید اسکوتر برقی خود را یک روز از قبل آن آماده کنید.

مهم ترین ویژگی یا همان باطری

کیفیت اسکوتر برقی عمدتاً به کیفیت باطری استفاده شده در آن بستگی دارد. با توجه به اینکه باطری های لیتیومی ناپایدار هستند، یک نقص کوچک در ساخت می ‌تواند منجر به خطرات بسیاری نظیر آتش سوزی یا تصادف گردد. ممکن است بپرسید چگونه باطری مناسبی را انتخاب کنیم؟ خب زمان خرید هاوربرد مطمئن شوید که باطری استفاده شده در آن دارای گواهی نامه ایمنی بوده و تست شده است. برندهای نظیر ال جی و سامسونگ بهترین نوع باطری هستند. با این حال گزینه های دیگر نیز وجود دارند که کیفیت مناسبی دارند. تنها کافی است اسکوتر برقی را خریداری کنید که دارای گواهی نامه UL باشد.

آیا خدمات پس از فروش مهم است؟

تنها پس از خرید هاوربرد و زمانی که به دنبال یک مرکز تعمیر اسکوتر برقی بودید به اهمیت این موضوع پی خواهید برد. در صورتی که قصد خرید آنلاین را دارید، مطمئن شوید که خدمات پس از فروش را در موارد ضروری عرضه می‌ کنند. تمام محصولات موجود در فروشگاه تهران اسکوتر دارای ضمانت نامه پارسیان اسکوتر است و تمام محصولات به صورت اورجینال به شما ارائه می شود.

چگونه به تقلبی بودن اسکوتر برقی پی ببریم؟

شکایاتی در مورد تقلبی بودن اسکوتر برقی جز بحث‌ های داغ گذشته بود و اسکوترهای برقی Hawk در صدر این لیست بودند. از زمان به وجود آمدن گواهی نامه UL و اسکوترهای برقی استاندارد، تعداد گزارشات کمتری در مورد تقلبی بودن اسکوترهای برقی فروخته شده دریافت شده است. اگر هنور هم شک دارید به دو شاخه اسکوتر برقی نگاه کنید، دو شاخه باید دارای استاندارد BS 1363 باشد. قسمت دیگری که می‌ توانید تقلبی بودن اسکوتر برقی را از آن تشخیص دهید وجود اشتباه املایی در نوشته‌ های محصول است. اگر شرکت سازنده دارای وب سایت است به آن مراجعه کرده و از طریق شماره ‌های تماس مطمئن شوید که محصول قابل اعتماد است.

البته یکی از مهم ترین پارامترها برای اطمینان از اورجینال بودن محصولات، خرید از فروشگاه های معتبر است.

کدام اسکوتر برقی را باید بخریم؟

اطلاعات ذکر شده در بالا راهنمای بسیار مناسبی است که شما را در انتخاب و خرید هاوربرد کمک می‌ کند.. با این حال، ما قصد داریم کار شما را راحت تر کنیم و بنابراین پس از جمع آوری بررسی ‌های انجام شده در صدها وب سایت، قابل اعتماد ترین بررسی‌ها  را در مورد بهترین اسکوتر برقی که می‌توانید خریداری کنید را کنارهم گرد آورده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید، راندن، تعمیر به بخش بلاگ سایت ما سر بزنید.

 

راهنمای خرید اسکوتر برقی

از کجا متوجه شویم اسکوتر برقی مان ایمن است؟

با توجه به اینکه قبلاً در مورد ایمنی و اهمیت آن صحبت کردیم، زمان آن است که هر چیزی را که یک اسکوتر برقی را برای شما ایمن می ‌کند جمع بندی کنیم. آسیب پذیرترین بخش اسکوتر برقی باطری لیتیمی است.  برای حصول اطمینان از ایمنی آن، از سازندگان مطمئن خرید کنید و از خرید باطری ‌های بی نام یا تقلبی اجتناب کنید. باطری خیلی ارزان نیز نشانه این هستند که مورد مشکوکی وجود دارد.

مشکل اصلی زمانی ایجاد می ‌شود که باطری شما شروع به داغ شدن کند. در این زمان است که باطری مستعد منفجر شدن است. یک سیستم شارژ مناسب برای حصول اطمینان از اینکه سیستم پس از شارژ شدن کامل دیگر شارژ نمی‌ شود بسیار ضروری است. مطمئن شوید که اسکوتر برقی شما در برابر شارژ شدن بیش از حد، اتصال کوتاه و… مقاوم است. در صورت امکان اسکوتر برقی را پیش از خرید و در فروشگاه تست کنید.

منبع:

hoverboardhub