یکی از بزرگ ترین دغدغه های انسان امروزی، حمل و نقل آسان و سریع است. به همین منظور همواره ابزارهایی را برای حل کردن این دغدغه به وجود می آورد. یکی از وسلیه هایی که باعث تا حمل و نقل انسان، حالت آسان تری به خود بگیرد و البته برای محیط زیست هم خطر جدی نداشته باشد اسکوترهای برقی بودند. این وسیله های حمل و نقل شخصی روز به روز، کاربردی تر و پیشرفته تر می شوند. به همین منظور قصد داریم در این سری از مقاله های تهران اسکوتر، اسکوترهای هوشمند را خدمت تان معرفی نماییم و بگوییم که به چه نوع اسکوتری، اسکوتر هوشمند گفته می شود. پس تا انتها همراه ما باشید.

اسکوترهای هوشمند

اسکوترها از قطعات زیادی ساخته شده اند و می توان گفت با پیشرفته شدن ساخت این قطعات، اسکوترهای جدید ساخته شده هم به روز تر می شوند و می توانند به حالت راحت تری انسان ها را جابه جا کنند.

مهم ترین و حداقل اجزایی که یک اسکوتر می تواند داشته باشد عبارتند از:

 1. دو عدد چرخ
 2. دو موتور و دو سنسور IR
 3. سنسورهای سرعت/شیب
 4. باتری قوی با طول عمر بالا
 5. قاب محکم و زیبای پلاستیکی
 6. یک بدنه محکم ترجیحاً از جنس فولاد
 7. یک پورت برای شارژ باتری

حال که با قطعات داخلی و خارجی یک هاوربرد آشنا شدید، بریم سراغ این که اصلاً اسکوترهای هوشمند چگونه کار می کنند و چه ویژگی هایی را دارا می باشند که اسکوتر هوشمند نامیده می شوند.

اسکوترها چگونه کار می کنند؟

 

نحوه عملکرد اسکوترهای هوشمند

 

چرخ های یک اسکوتر دارای سنسورهای ژیرسکوپ، شیب و سرعت خصوص به خود هستند. به طور کلی همه این تجهیزات در زیر قابی قرار می گیرند که شما حین سوار شدن روی اسکوتر، پاهای خود را در ان نقطه قرار می دهید.

زمانی که شما، پاهای خود را روی محل مشخص شده قرار می دهید، ژیرسکوپ تعبیه شده در ان نقطه، به صورت اتوماتیک فعال شده و با خم کردن خود به جلو و عقب (به دلیل فشاری که به پاهای خود وارد می کنید) به مدار و موتور فرمان می دهد که حرکت کند یا بایستد.

ژیرسکوپ ها وظیفه چرخاندن چرخ ها را هم به عهده دارند و به این صورت عمل می کنند که شما با متمایل کردن بدن تان به راست یا چپ، ژیرسکوپ هر چرخ دستورات را جدا گانه دریافت کرده و موتور هر چرخ را به نسبت جهت شما روشن و یا خاموش می کند تا دستگاه بتواند بچرخد.

سنسورهای مادون قرمز قرار گرفته در زیر اسکوتر نیز شرایط محیط را سنجیده و با تجزیه و تحلیل داده ها، شیب سطح را تعیین می کنند.

مطلب پیشنهادی تهران اسکوتر به شما: آموزش استفاده از اسکوترهای برقی

چه نوع اسکوتر هوشمندی از بقیه بهتر است؟

 

نحوه انتخاب اسکوتر هوشمند

 

تولید کنندگان انواع اسکوتر برقی، برای این که بتوانند بازار فروش بیشتری را به خود اختصاص بدهند همواره محصولات متنوع تری را به بازار عرضه می کنند. به همین دلیل نمی توان با قطعیت گفت که فلان مارک اسکوتر بهتر و هوشمندتر از بقیه می باشد.

می توان گفت همه اسکوترها، چند ویژگی پایه ای و اساسی دارند تا ماهیت اسکوتر هوشمند به خود داشته باشند. اما تولید کنندگان برای عرضه محصولات متنوع تر همیشه با هم رقابت دارند، پس باید هنگام خرید یک اسکوتر هوشمند، این ویژگی های ریشه ای را کنار بگذارید و بررسی کنید تا ببینید آیا امکانت جدید دارد؟ اگر دارد تا چه حد کاربردی هستند؟

در این بخش به چند نکته مهم که باعث می شوند تا اسکوترهای هوشمند از بقیه اسکوترها، متمایز شوند و شما به راحتی تشخیص بدهید که این اسکوتر، یک اسکوتر هوشمند است یا خیر؟

ویژگی های اسکوترهای هوشمند

شاید به نظر شما یک اسکوتر هوشمند باید مؤلفه های عجیب و پر زرق و برقی داشته باشد تا بتوانیم آن را هوشمند بنامیم. باید به عرض تان برسانیم که اکثر اسکوترهای هوشمند موجود در بازار، نسخه پیشرفته تر مدل های قبلی هستند و امکاناتی به آنها افزوده شده تا بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند.

پس دلیل هوشمند بودن یک اسکوتر برقی به خاطر امکاناتی هست که دارد نه توقعاتی که ما از این وسلیه حمل و نقل شخصی داریم.

 

امکانات یک اسکوتر هوشمند

اسکوترهای هوشمند چه امکاناتی را باید دارا باشند؟

 • یک اسکوتر هوشمند باید بتواند انرژی الکتریکی خود را به صورت اتوماتیک، کنترل کند. از آن جا که این وسیله نقلیه، همیشه و در همه جا کاربرد ندارد باید این توانایی را داشته باشد که مدیریت انرژی کند و در زمان عدم استفاده از آن، انرژی خود را حفظ کند و از دست ندهد.
 • یکی دیگر از ویژگی های اسکوترهای هوشمند این است که فست شارژ باشند. میانگین زمانی که در بین تمام دستگاه های اسکوتر برقی طول می کشد تا به طور کامل شارژ شوند، حدود ۲-۳ ساعت است و این عدد ممکن است به دلیل نوع باتری و توان دستگاه تغییر کند.
  اسکوترهای هوشمند، در زمان کمتری شارژ می شوند وبالعکس توانایی این را دارند که در مدت زمان طولانی تری، انرژی خود را از دست بدهند.
 • یک اسکوتر برقی هوشمند باید قابلیت این را داشته باشد که به گوشی یا گجت های هوشمند شما مثل ساعت مچی و … متصل شوند. با وحود این قابلیت، شما به راحتی قادر خواهید بود از تمام جزئیات دستگاه، اعم از: میزان مسافت طی شده، باتری مصرف شده، میزان انرژی باقی مانده، کنترل اسپیکرهای موجود در دستگاه و … اطلاع یابید و از از اسکوتر خود به صورت بهتر استفاده نمایید.
 • اسکوترهای هوشمند امروزی همچنین چندین چراغ LED را در جلوی خود دارا می باشند تا شما بتوانید در محیط های کم نور و تاریک، به راحتی حرکت کنید و مسیر خود را ادامه دهید.
 • یکی دیگر از ویژگی های اسکوترهای هوشمند وجود قابلیت خود بالانسی است.

در ادامه این مطلب را نیز حتما بخوانید: اسکوترهای خود بالانس چیست؟

ممنون که تا انتها با این مطلب از تهران اسکوتر همراه ما بودید. شما به راحتی می توانید با رعایت نکات گفته شده در بالا، یک اسکوتر هوشمند مناسب خریداری کنید. اسکوترهای هوشمند همواره در حال تغییر و به روز شدن هستند ونکات گفته شده، همیشگی و ثابت نیستند.

تمام محصولات موجود در تهران اسکوتر، مؤلفه های گفته شده در این مطلب را دارا می باشند و آزمایشات خود را به نحو احسنت پس داده اند. اگر دوست دارید که یک اسکوتر هوشمند خوب و مناسبی خریداری کنید حتماً به فروشگاه تهران اسکوتر سری بزنید. تمام محصولات تهران اسکوتر، دارای ضمانت نامه بوده و توسط برندهای معروف ای حوزه ساخته شده اند و اصالت کالا دارند.

برای خرید از تهران اسکوتر هم می توانید به صورت اینترنتی اقدام کنید و هم این که به فروشگاه ما به در تهران ، سعادت آباد بالاتر از میدان کاج خیابان دوازدهم (علی اکبر) پلاک ۱۹ واحد ۷ مراجعه نمایید.

منبع:

circuitdigest